AYLIK 130TL TAKSİTLİ KONUT SATIŞLARI BAŞLIYOR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ve Başbakanlık TOKİ işbirliği ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar için yaptırılan konutlar, aylık 130 lira taksitle 270 ay vadeli olarak satılacak.
2017-08-13 11:58:21

DENİZLİ'de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ve Başbakanlık TOKİ işbirliği ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar için yaptırılan konutlar, aylık 130 lira taksitle 270 ay vadeli olarak satılacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ve Başbakanlık TOKİ işbirliğiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlar için yaptırılan, Denizli Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından koordine edilen konutların yapımında sona yaklaşıldı. Vali Hasan Karahan, konutların yapıldığı bölgede incelemede bulunarak yetkililerden 786 konut hakkında bilgi aldı. Aylık 130 lira taksitle ihtiyaç sahiplerinin ev sahibi olacağı bölgede, yüklenici firma temsilcilerinden bilgi alan Vali Karahan, inşaatlardaki eksikliklerin en kısa zamanda tamamlanması talimatını verdi. Konutların tamamlanması ile birlikte Denizli'deki gerçek ihtiyaç sahiplerinin sıcak bir yuvaya kavuşacağını vurgulayan Vali Karahan, "Konutlar için başvurular geçtiğimiz mart ayı içinde yapılmıştı. Başvuru sahipleri arasında gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra belirlenen kriterleri taşıyan gerçek ihtiyaç sahiplerine konutlar teslim edilecek" dedi. Toplamda 35 bin 100 liraya mal olacak olan konutlar, 67.5 metrekare ve 2 + 1 şeklinde olacak. Başvurusu kabul edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlar aylık 130 lira taksitle 270 ay vadeli olarak konut sahibi olacak.

ETİKETLER : Denizli denizli haberleri sonnokta zolan subaşıoğlu gürlesin pamukkale denizlispor pamukkale merkezefendi fetö kale honaz acıpayam sarayköy buldan asayiş gündem Erol Kes
Diğer YAŞAM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı