Reklamı Geç


ŞAMPİYON YELKEN KANATKCILARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Türkiye Hava Fedarasyonu tarafından Çameli'de gerçekleşen Yelken Kanat Türkiye Şampiyonası düzenlenen törenle sona erdi. Çameli, dünyanın en uzun mesafe uçulabilen sayılı bölgelerinden birisi olarak biliniyor
2017-08-14 00:12:19

Çameli Kaymakamlığı,Çameli Belediyesi ve Türkiye Hava Fedarasyonu tarafından gerçekleşen Yelken Kanat Türkiye Şampiyonası düzenlenen törenle sona erdi. 4 gün süren Yelken Kanat mesafe yarışlarında dereceye giren pilotlar ödüllerini aldı.

Yelken Kanat Sporcuların katıldığı Yelken Kanat Türkiye Şampiyonası'nda pilotlar Yaylacık Dağı Pistinde Çameli ilçesinde çeşitli mesafelerde mücadele ettiler. Şampiyona sonunda Çameli Belediyesi Park Bahçesinde ödül töreni düzenlendi. Törene Türkiye Hava Fedarasyonlar Başkanı Ahmet Çağrı Özer,Çameli Kaymakamı Onur Özaydın,Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan , Yarışma direktörü Bayezit Yıldırım ve pilotlar katıldı.

Türkiye Hava Fedarasyonlar Başkanı Ahmet Çağrı Özer,Çameli’nde Yelkenkanat Türkiye Şampiyonasının yapmanın gururu ve heyecanını yaşadık sporcularımızı kutluyorum ilçenin doğa harikası bir alanda uçtular Çameli İlçesi Hava sporları için çok önemli bir merkez Pist Alanı 4 tarafa uçabiliyor ve hava sirkoloasyonu için uygun bir yer İnşillah Yaylacık Dağı Ege Bölgesinin eğitim alanı haline getirmektir dedi

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan , kazasız belasız bir organizasyonu tamamladıklarını belirterek, "Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadık.2014 yerel yönetimde göreve geldiğimizden itibaren amacımız Çameli İlçemizi doğa sporlarını merkezi haline getirmekti Güneege Kalkınma Ajansı,Çameli Kaymakamlığımızla Hava sporları,yürüyüş yolları treakking yollarında çalışmalar yaptık. Türkiye Hava Fedarasyonlar Başkanımız bugün geldi kendilerinde iştşare yaparak hava sporlarında neler yapıcağımızı görüştük Önümüzdeki yıllarda dünya şampiyonaları gerçekleştirmek istiyoruz. Yarışmaya katılan tüm pilotlarımıza teşekkür ederken dereceye girenleri de tebrik ediyorum" dedi.

Çameli Kaymakamı Onur Özaydın ; Yelken Kanat sporunun yaygınlaştırılması için çaba sarf ediyoruz. Şampiyonanın başarıyla tamamlanması için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. Yarışmalarda dereceye giren sporcularımızı kutluyor, her yıl katılımın daha da arttığı yarışmalarımıza Çameli İlçemize sizleri her zaman bekliyoruz" dedi.

Dereceye giren Pilotlardan Muhammed Emin Öner 117 Km Uçuş yaptı.Sıralamalarda dereceye giren 1.Muhammed Emin Öner 2.Mustafa Çırak.3.Alper Beşkardeşler’in Ödüllerini Türkiye Hava Fedarasyonlar Başkanı Ahmet Çağrı Özer,Çameli Kaymakamı Onur Özaydın,Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan verdi.

Dereceye giren pilotlar Yaylacık Dağında uçmanın keyfini yaşadıklarını ifade ederek, Türkiye'nin en iyi mesafe yarışlarının yapıldığı bu önemli organizasyonda dereceye girmenin sevincini yaşadıklarını söylediler.

ETİKETLER : Denizli denizli haberleri sonnokta zolan subaşıoğlu gürlesin pamukkale denizlispor pamukkale merkezefendi fetö kale honaz acıpayam sarayköy buldan asayiş gündem Erol Kes
Diğer SPOR haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı