DENİB Yönetim Kurulu'ndan Ankara Ziyareti...

Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet, Süleyman Kocasert Başkanlığında 14 Ağustos 2017 Pazartesi günü bir dizi ziyaret için Ankara'daydı.
2017-08-16 15:50:42

DENİB Yönetim Kurulu'ndan Ankara Ziyareti...

 

Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan  heyet, Süleyman Kocasert Başkanlığında 14 Ağustos 2017 Pazartesi günü bir dizi ziyaret için Ankara'daydı.

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şenel, Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız makamlarında ziyaret edildi.

İlk ziyaret Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’ye gerçekleştirildi. Toplantıda Heyet adına konuşan DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, DENİB’in Başkanlığını yapmış, ihracatın içinden gelen bir Bakanın 65’inci hükümette yerini korumasından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, bu durumun şehrimiz için çok önemli bir fırsat olduğunun altını çizdi. Denizli’nin bu yılın Temmuz ayında geçen yılın aynı ayına göre ihracatını %39 artırarak 198 milyon dolar; 2017’nin ilk 7 ayında ise %14 artırarak yaklaşık 1,4 milyar dolar ihracat yapıldığını belirtti. Yatırım teşvikleri ve devlet yardımları konusunda ihracatçıların beklentileri dile getirildi. Ayrıca, başta Maliye Bakanı olmak üzere ekonomiyle ilgili diğer Bakanlıkların görev alanına giren konularla ilgili önümüzdeki günlerde Denizli’de değerlendirme toplantısı yapılması  konusunda  Sayın Bakanımızdan destek talep edilmiştir.

Heyet toplantının ardından,  Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı  Sayın İbrahim Şenel’i  makamında nezaket ziyaretinde de bulundu.

 

Ekonomi Bakanlığının sonra, önceki dönem Denizli Milletvekilimiz ve şu anda   Adalet Bakanlığı’nda Bakan yardımcısı olarak görev yapan Sayın Bilal Uçar makamında ziyaret edilerek güncel konular hakkında  görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Adalet Bakanlığının ardından yine Denizlili Dışişleri Bakan Yardımcısı Sayın Ahmet Yıldız,  makamında heyetimizi kabul etti. Ülkelerle ilişkiler ve ihracatçıların dış  pazarlara ilişkin  beklentileri değerlendirilerek,  yurtdışına çıkışlarda büyük kolaylık sağlayan yeşil pasaport konusundaki  memnuniyetimiz  ifade edilmiştir.

 

DENİB Heyeti, son derece verimli geçen görüşmelerde, öneri ve beklentilerini iletme fırsatı buldular...

 

 

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı