KALE'DE 3.GELENEKSEL SÜNNET ŞÖLENİ GERÇEKLEŞTİ

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği ve Kale Kaymakamlığı tarafından her yıl geleneksel hale gelen sünnet organizasyonunun üçüncüsü Denizli Valisi Hasan Karahan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.
2017-08-16 17:19:02

Kale Devlet Hastanesi'nde Üçüncü Geleneksel Sünnet Şöleni Gerçekleştirildi

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Kale Devlet Hastanesi’nde Denizli Kamu Hastaneleri Birliği ve Kale Kaymakamlığı tarafından her yıl geleneksel hale gelen sünnet organizasyonunun üçüncüsü Valimiz Hasan Karahan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Kale ilçe Devlet Hastanesinin bahçesinde gerçekleştirilen şölene; Vali Hasan Karahan, Kale Kaymakamı Murat Güneş, Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Berna Öztürk, aileler ve vatandaşlar katıldı.

 

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Vali Hasan Karahan; “Güzel bir günde hayırlı bir iş için bir araya geldik. Geleneksel hale gelen ve bu yıl 3. düzenlenen bölgemizde ve ilçemizde beğenilen arzu edilen bir hizmet haline gelen toplu sünnet töreninde bir aradayız. Gerçekten tam bir Devlet Millet iş birliği ile hayırlı bir iş yapılmış. Denizlimiz bu konuda Türkiye’nin önder illerinden biri olmuştur. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Yavrularımıza bir ömür boyu sağlık, sıhhat ve mutluluklar diliyorum. Ailelerini kutluyorum. Evlatlarının bu güzel gününü yaşadılar. Çocuklarımız artık sorumlu genç bir Türk evladı olarak memleketimizin hizmetinde olacaklar. Düzenlenen törenin hayırlı olmasını diler, tekrar emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi.

 

Konuşmaların ardından şölen halkoyunları gösterisiyle devam etti. Gösteri sonrasında sünnet olan çocukları ziyaret eden Vali Hasan Karahan çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

 

Tolu sünnet şöleninin ardından Kale Kaymakamı Murat Güneş’i Makamında ziyaret eden Vali Hasan Karahan ilçede gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Bu yıl 3. düzenlenen Sünnet Şöleninde Sünnet olmak için Kale Devlet Hastanesi’ne başvuran toplam 45 çocuk gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra, 2 gün sürecek organizasyonda ücretsiz sünnet olacaklar.

ETİKETLER :
Diğer MAGAZİN haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı