CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU BAŞLIYOR

10-15 Ekim 2017 tarihlerinde ilk kez uluslararası alanda en üst seviye olan ‘World Tour’ kategorisinde gerçekleşecek 53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun basın tanıtım toplantısı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapıldı.
2017-10-02 12:58:12

53. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU'NUN TANITIMI,

CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ'NDE GERÇEKLEŞTİ

 


1963’ten bu yana geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 10-15 Ekim 2017 tarihlerinde ilk kez uluslararası alanda en üst seviye olan ‘World Tour’ kategorisinde gerçekleşecek 53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun basın tanıtım toplantısı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapıldı.

 

Törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1963 yılında “Marmara Turu” adıyla başlatılan bu önemli etkinliğin, bugün ülkemizin en prestijli spor organizasyonlarından biri haline geldiğini belirtti. Erdoğan; “2017 itibariyle, bisiklet sporunun dünyadaki zirvesi olan World Tur kategorisine yükseltildi. İnşallah bu yükseliş trendini önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz.” dedi.

Sporun bireylerin sağlıklı hayat sürmelerine yaptığı katkı yanında ülke tanıtımlarında da ciddi bir rol üstlendiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öyle ki bugün bazı sporlar, belli ülkelerle anılır hale geldi. Ülkemizin de son 15 yılda yapılan yatırımlar neticesinde farklı spor dallarında ciddi başarılar elde ettiğini görüyoruz. Daha önce varlık gösteremediğimiz kategorilerde bile sporcularımız madalya kazanmaya, derece yapmaya başladı. Elbette henüz arzu ettiğimiz yerde değiliz. Daha kat etmemiz gereken önemli bir mesafe olduğunun farkındayız. Ama devlet olarak altyapı imkânlarından sporcularımızın desteklenmesine, uluslararası organizasyonlardan tanıtıma kadar hemen her alanda sporun gelişmesi ve yaygınlaşması için gayret sarf ediyoruz.”.

 

“BİSİKLET SPORUNA VERDİĞİMİZ DESTEĞİ DEVAM ETTİRECEĞİZ”

 

Devlet olarak spora destek olmaya devam edileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Spora, özellikle de bisiklet sporuna verdiğimiz desteği devam ettireceğiz. Ve şehirlerimizde belediyelerimizle birlikte özellikle bisiklet yollarının yapımı ve çoğaltılmasıyla gençliğin bunları sahiplenmesini sağlamamız önemli adımlarımızdandır.” ifadelerini kullandı.

 

53’ncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunun başarılı geçmesini dileyen Erdoğan konuşmasını, "Allah bu turnuvada yarışacak tüm sporcuların ellerine, kollarına, bacaklarına, nefesine kuvvet versin, pedalların dönüşünü kolaylaştırsın diyor, hepsine muvaffakiyetler temenni ediyorum" sözleriyle tamamladı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki tanıtım etkinliğine, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcıları İbrahim Kalın ve Nadir Alparslan, Cumhurbaşkanı Spor Danışmanı ve Ak Parti Eski Milletvekili Hamza Yerlikaya, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor Toto Teşkilat Başkanı Muharrem Kasapoğlu ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı da katıldı.

Tanıtım toplantısının ardından Salcano Bisiklet Yönetim Kurulu Başkanı Salih Akgül, Yönetim Kurulu Üyeleri Bayram Akgül ve Yusuf Akgül tarafından Cumhurbaşkanı’na, üzerinde ‘Recep Tayyip Erdoğan’ yazan özel tasarım bir bisiklet hediye edildi. Sonrasında katılımcıların yer aldığı bir hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Spor medyası temsilcileri ile spor dünyasının tanınmış isimlerinin hazır bulunduğu etkinlik, katılımcıların Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bahçesindeki kısa bisiklet turu ile son buldu.

10 Ekim’de Alanya’dan başlayıp, 15 Ekim’de İstanbul’da tamamlanacak ve dünyaca ünlü bisiklet takımlarına mensup üst düzey sporcuların pedal basacağı turda,  6 etapta toplam 1.022 km yol kat edilecek.  

 

 

 

Açıklama: cid:image001.jpg@01D152A6.1C31F5A0

 

Birgül PULLUKÇU

 

Türkiye Spor Yazarları Derneği

Organizasyon & Medya Akreditasyon Sorumlusu 

Tel   : 0212 270 59 59/60/61 

Fax  : 0212 270 59 62

ETİKETLER :
Diğer SPOR haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı