ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE KAMERA VE GPS UYGULAMASI

Denizli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Servisciler Odası ve Şoförle Odası’nın destekleri ile Türkiye de ilk ve tek uygulama olarak Denizli’de okul servislerine yeni bir sistem getirildi.
2017-10-02 13:34:34

Denizli Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen toplantı ile okul servislerine getirilen yeni sistem basına tanıtıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Şoförler Odası Başkanı Köksal Semerci, Servisçiler Odası Başkanı Ahmet Umul, daire başkanları toplantıya katıldı.

5 saniyede güncelleniyor

Okul döneminin başlaması ile öğrencilerin servislerdeki güvenliğini arttırmak için geliştirilen ‘Okul Yolu’ projesi basın mensuplarına aktarıldı. Servise binen öğrencilerin bindiği anda ve okula varışında velilere gönderilen bildirim temalı proje, her veliye çocuğunun 5 saniyede bir anlık yerine gösterme donanımına da sahip.

”Okul Yolu Projesi ile Güvenliği Sağlayacağız”

Toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ‘Okul Yolu’ projesini anlattı. Başkan Zolan;”Bugün burada ülkemizde en büyük acıları yaşamamıza neden olan okul servislerinde yaşanan ölümler ve kazaları önlemek amacı ile geliştirdiğimiz ‘Okul Yolu’ projesini anlatmak için toplandık. Servisçiler Odası ve Şoförler Odası ile birlikte yürüteceğimiz bu proje ile daha güvenilir okul servisleri Denizli’de olacak. Bazı zorluklar karşılaşsakta bugün Denizli’de bulunan 763 tane m plakalı minübüs imdat butonu ve kamera sistemimiz bulunuyordu. Kamera sistemleri ile servis güvenliklerini sağlamaya çalışmıştık”dedi.

763 Serviste

Başkan Zolan;” Denizli olarak teknolojiyi takip ederek servislerimize uygulayacağımız ‘Okul Yolu’ projesi ile güvenliği sağlamak istiyoruz. Servislerimizde bulunan takip sistemi ile artık velilerimiz evlatlarının nerede olduğu anlık takip edebilecekler. 1200 tane bulanan ve bu sayıdan 763 tanesi okul servisi olan araçlarda artık bu sistem kullanılacak. Bugün her araçta bir olumsuzluk yaşanabilir. Bugün oda başkanlarımızla ve araç sahipleri ile anlaşarak bu sistemi Denizlimiz’de uygulayacağız. Artık çocuklarımız servisin ne zaman geleceğini bilecek. Anne ve Babalar çocuğum servise bindi mi, servisten indi mi gibi sorularla belirsizlik yaşıyordu. Artık bu proje ile bu sorular cevap bulacak.”dedi.

”Denizli her zaman ilklerin Şehri Oldu”

Başkan Osman Zolan’ın ardından Serviçiler Odası Başkanı Ahmet Umul söz aldı. Umul;” Sayın Bakanımızın ve Sayın Başkan Osman Zolan’ın döneminde Denizli her zaman ilkleri yapan il oldu. Bizde bugün üzerimize düşeni yapmak için kamera sistemi olsun ve yeni sistem olsun servislerimizde uyguluyoruz. Artık öğrencilerimiz bu sistemle birlikte öğrencilerimiz daha güvende olacak. Bu sistem belki başka illerde var ama para talep ediliyor. Bu sistemle akıllı telefonu olan herkes çocuğuna ücretsiz olrak ulaşacak”dedi.

”Olayları önleyecek”

Toplantıda söz alan Denizli Şoförler Odası Başkanı Köksal Semerci;” Geçtiğimiz günler İzmir’de gerçekleşen ve bir evladımızın ölümü ile sonuçlanan olayı biliyorsunuz. Servislerde her an her yerde bu tür olaylar olabilir. Bu olayların önüne geçmek için bu sistemleri servislerimizde uygulayacağız”dedi.

Tanıtımın ardından bir uygulama gerçekleştirildi. Denizli İl Tarım Müdürlüğü önünden hareket eden bir servis aracı İstiklal Caddesi Üzerinde bulunan 4 öğrenciyi alarak Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne getirdi. Her öğrenci alındığında telefonlara bildirim geldi. Böylelikle öğrencilerin ve servis aracının durumu anlık olarak takip edildi. Başkan Zolan ve oda başkanları daha sonra serviste bulunan yeni sistemi araçta incelediler. Başkan Zolan bu sistemin çocuklara ve velilere hayırlı olmasını Denizli’nin ilkleri yaşatan şehir olmaya devam edeceğini belirtti.

 

     

ETİKETLER :
Diğer BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı