PAÜ’DE ENDÜSTRİ 4.0’IN GELECEĞİ KONUŞULDU

Pamukkale Üniversitesi Mekatronik ve Bilişim Topluluğu tarafından düzenlenen “Endüstri 4.0 Yeni Sanayi Devrimi” adlı konferansta, alanlarında uzman iş dünyasından isimler
2017-10-05 15:16:32

PAÜ’DE ENDÜSTRİ 4.0’IN GELECEĞİ KONUŞULDU

 

Pamukkale Üniversitesi Mekatronik ve Bilişim Topluluğu tarafından düzenlenen “Endüstri 4.0 Yeni Sanayi Devrimi” adlı konferansta, alanlarında uzman iş dünyasından isimler; Endüstri Devrimleri, Endüstri 4.0’ın neden ve nasıl gerçekleştiği ile geleceğin teknolojileri konularında öğrencilerle bir araya geldi.

Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan konferansta Er-Bakır A.Ş. Bilgi Sistemleri Müdürü Mehmet Açıkyer, Omega Big Data Yönetici Ortağı Senem Kılıç, Vestel Üretim Sorumlusu Emre Mestandoğan ve Süreç Uzmanı Bora Özkan 4. Endüstri Devrimi’nin geleceği ve beklentiler konularında sunum gerçekleştirdi. Konferansa; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aydın, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yahya Tülek, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Konferansın açılışında konuşma yapan Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aydın, iş dünyasından önemli isimleri öğrencilerle bir araya getirerek iş dünyası hakkında fikir sahibi olmalarını ve sektörün ihtiyaçlarına uygun birer mühendis olarak kendilerini geliştirilmelerini hedeflediklerini belirtirken, bu konferansın da öğrencilere yol gösterici olacağına inandığını belirtti.

Alanlarında uzman konuşmacıları Pamukkale Üniversitesi’nde ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, üretim sektöründeki önemli devrimler sonrasında ülkeler ve şirketler artan rekabet koşulları arasında rekabet üstünlüklerini devam ettirebilmek amacıyla bazı stratejiler geliştirme yoluna gittiklerini belirtti. İlk olarak Almanya’da ortaya çıkan 4. Endüstri Devrimini de bu stratejilerden biri olarak tanımlayan Prof. Dr. Kılınçarslan, 4. Endüstri Devrimi’nin bilişim ile endüstriyi bir araya getirmeyi amaçladığını söyledi. Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan “Endüstri 4.0 ile üretim süresi, maliyet ve üretim için ihtiyaç duyulan enerji miktarı azalacak üretim miktarı ve kalitesi artacaktır. 4. Sanayi Devrimi yeni sektörlerin doğmasına sebep olacağı gibi geri kalan sektörlerin de yok olmasına neden olacaktır. Yeni endüstriye ayak uyduramayan şirketler, sektörler ve ülkeler bundan olumsuz etkilenecektir” şeklinde konuştu. Bu konferansın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkürlerini sunan Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, üniversite yönetimi olarak her zaman bu türden etkinliklere destek vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı