MERKEZEFENDİ ZABITA’DAN KANTİNLERE SIKI DENETİM

Merkezefendi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçedeki gıda denetimleri devam ediyor.
2017-10-05 15:36:14

MERKEZEFENDİ ZABITA’DAN KANTİNLERE SIKI DENETİM

 

Merkezefendi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçedeki gıda denetimleri devam ediyor. Bu çerçevede okullarda da öğrencilerin uğrak yeri olan kantinler de sıkı denetim altında tutuluyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Öğrencilerimizin sağlığı için tüm tedbirleri alıyoruz” dedi.

 

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte Merkezefendi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de özellikle kantinlerde denetimlerini sıklaştırdı. İlçede bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerde, çocukların sürekli olarak alışveriş yaptıkları ve boş zamanlarını değerlendirdikleri kantinler ile aynı zamanda okul çevresindeki gıda ürünleri satışı yapan işletmeler de Merkezefendi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından denetim altında tutuluyor.

 

Denetimlerde, gıda maddelerinin son tüketim tarihi, hijyen ve çalıştırma ruhsatları üzerinde kontrollerini yapılıyor. Denetimlerde ciddi bir sorun ile karşılaşılmazken özellikle okul kantinlerinin mevzuata uygun çalıştırılması için gerekli uyarılarda bulunuluyor.

 

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Çocuklarımızın sağlığı bizim için çok önemlidir. Onların teneffüslerde ve boş zamanlarında yemek yedikleri ve ihtiyaçlarını giderebildikleri kantinlerin denetimlerini gerçekleştiriyoruz. Gerekli uyarıları yapıyoruz. Velilerimizin içi rahat olsun” dedi. 

ETİKETLER :
Diğer BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı