YOLCUSU RAHATSIZLANAN OTOBÜS KAPTANI AMBULANS ÇAĞIRDI

Bodrum-Denizli seferi yapan Pamukkale Turizm firmasına ait otobüste bayan yolcu rahatsızlanınca otobüs kaptanı Mustafa Yiğit otobüsü durdurdu. Ambulans çağıran kaptan, yolcuyu sağlık ekiplerine teslim ederek yoluna devam etti
2017-10-08 18:21:37

Pamukkale Turizm otobüs kaptanlarından 35 yıllık tecrübeli kaptan  Mustafa yiğit , seyahatk halinde iken rahatsızlanan yolcusu hakkında bilgi aldıktan sonra  otobüsü yol kenarına park ederek 112 servisine arayıp bilgi verdi. 39 yolcu ile Bodrum'dan hareket eden  otobüs Denizli yakınlarına geldiğinde Sarayköy-Duacılı mahallesi civarında otobüsde diğer yolcuların ikazı ile uyarılan kaptan şöför otobüsü yol kenarına çekti.

Bayan yolcunun durumunu rizke atmamak için 112 ekiplerine arayan kaptan şöför Mustafa yiğit gerekli müdahalelerden sonra hastayı ambulans personeline teslim ederek yolcular ile birlikte yoluna devam eti.

Otobüsde bulunan gazeteci Erol Kes ise şunlara söyledi:

 Bodrum dan başlayan yolmculuk sakin sürerken  Sarayköy geçildikten sonra  birkaç yolcu hareketlenme belirtileri gösterdi. Sonra bir bayan otobüs personeline çağırdı. Kısa konuşmadan sonra durum otobüs kaptanına iletildi. Otoüsü sağa çekerek kontrollü şekilde park eden kaptan, diğer yolculara panik yapmamaları gerektiğini, ana yol üzerinde bulunduğumuzu, trafiğe tehlikeya atmadan sakin beklemelerni istedi. Otobüsden 112 servisine arayarak kıza bilgilendirmede bulundu. 112 ekipleri gelincveye kadar  otobüsü hareket ettirmedi ve yolcular ile birlikte bekledi. Denizli terminale arayarak bilgi veren şöför, gecikme olacağını, otobüsde hasta olduğunu, 112 ekipleri beklediklerini söyledi.

Ekiplerg eldikten sonra bayan yolcuyukontrol ederek  araca aldılar. Kaptan da hasta hakkında eldeki bilgileri ve 112 ekiplerine verip yolculuğumuzu kaldığmıız yerden devam ettirdi dedi

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı