Sarayköy'de 5 bin kişiye aşure hayrı

DENİZLİ'nin Sarayköy ilçesinde Muharrem ayı dolayısıyla belediye tarafından kurulan çadırda, 5 bin kişiye aşure ikramı yapıldı.
2017-10-08 19:00:19

Sarayköy'de 5 bin kişiye aşure hayrı

 

 

 

DENİZLİ'nin Sarayköy ilçesinde Muharrem ayı dolayısıyla belediye tarafından kurulan çadırda, 5 bin kişiye aşure ikramı yapıldı.


 

Sarayköy Belediyesi, Muharrem ayı etkinlikleri çerçevesinde, Atatürk Parkı'nda, aşure ikramı yaptı. Aşure hayrına AK Partili Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Sarayköy Belediye Başkan Yardımcısı Mestan Özkan, AK Parti Sarayköy İlçe Başkanı Mevlüt Arık, AK Partili Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, kurulan çadırlarda kendi elleriyle vatandaşlara aşure dağıttı. 5 bin kişiye dağıtılan aşure, kısa süre içerisinde tüketildi. İkramın ardından, şehitler için dua edilip, ilahiler söylendi. Sarayköy Belediye Başkanı Özbaş, göreve geldikleri günden bu yana aşure hayrını geleneksel hale getirdiklerini belirtip,  "Kültürümüzde önemli bir yeri olan Muharrem ayının gelişiyle birlikte her yıl Muharrem ayında halkımıza aşure dağıtıyoruz. Bu senede hayrımızı gerçekleştirdik. Muharrem ayında 10 peygamberimizin bolluk ve bereketi vardır. Birlik, beraberlik ve dirliğimiz daim olsun. Muharrem ayının tüm İslam alemine ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı