DTO'DA ANLAMLI GİRİŞİMCİLİK PROJESİ

DTO düzenlediği girişimcilik kursunun tamamlayan 150 kişiye, törenle sertifika verildi. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları için önümüzdeki hafta girişimcilik kursu düzenleyeceklerini söyledi.
2017-10-12 18:03:52

Şehit yakınları ve gaziler için girişimcilik kursu

 

 

 

DENİZLİ Ticaret Odası'nın (DTO) düzenlediği girişimcilik kursunun tamamlayan 150 kişiye, törenle sertifika verildi. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları için önümüzdeki hafta girişimcilik kursu düzenleyeceklerini söyledi.


 

DTO'nun İŞKUR işbirliğiyle düzenlediği girişimcilik kursunun tamamlayan 150 girişimci adayına, törenle sertifikaları verildi. DTO'daki törene; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan ile KOSGEB İl Müdürü Mahmut Oğuz Kılınç da katıldı. Törende konuşan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, geçen yıl Kasım ayından bu yana düzenlenen girişimcilik kurslarını başarıyla bitiren 1025 kişiye sertifika verildiğini açıkladı. Şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları için girişimcilik kursu düzenleyeceklerini açıklayan Erdoğan, "Şehit yakınları, gazilerimiz ve gazilerimizin yakınlarına yönelik girişimcilik kursları açacağız. Yine bu kurslarda KOSGEB ve İŞKUR ile işbirliği içinde olacağız. Burada amacımız ülkemizin bekası için canlarını ortaya koyan şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimiz ile yakınlarına öncelik tanımak. Bir anlamda pozitif ayrımcılık yaparak, kahramanlarımıza ve yakınlarına sahip çıkmayı amaçlıyoruz. Bilindiği gibi bu kursları tamamlayarak sertifika alanlar, 50 bin TL hibe, 100 bin TL de faizsiz kredi desteğinden faydalanabiliyorlar" diye konuştu.


 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, "Üretimin, kazancın, refahın, paylaşımın olduğu yerde mutluluk vardır. Her girişimci, yeni iş kapıları açmakta, istihdam sağlamaktadır. Bu kentin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak canlı bir ekonomiye sahip olmasının önemini biliyorum. Bu anlamda Denizli Ticaret Odası'na, KOSGEB'e ve İŞKUR'a bu kurslar dolayısıyla teşekkür ediyorum. El ele vererek Denizli'nin mutlu ve huzurlu insanların yaşadığı bir şehir olması için hep birlikte çalışalım" dedi.


 

Konuşmaların ardından girişimci adaylarına sertifika verildi. DTO Başkanı Erdoğan, törene anne-babalarıyla gelen çocukları da çeşitli hediyelerle sevindirdi.

ETİKETLER :
Diğer DTO haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı