DENİZLİ’NİN İÇMESUYU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Bölge Müdürümüz Mehmet Akif BALTA ve 212. Şube Müdürlüğü heyeti, DESKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Mahmud GÜNGÖR ve DESKİ yetkilileri ile birlikte Denizli İçmesuyu Projesi hakkında değerlendirme toplantısı yapmıştır
2017-10-12 18:17:21

DENİZLİ’NİN İÇMESUYU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Bölge Müdürümüz Mehmet Akif BALTA ve 212. Şube Müdürlüğü heyeti, DESKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Mahmud GÜNGÖR ve DESKİ yetkilileri ile birlikte Denizli İçmesuyu Projesi hakkında değerlendirme toplantısı yapmıştır.

Denizli İçmesuyu Projesi kapsamında yer alan Denizli İçmesuyu İsale Hattı yapım işinin 12.05.2017 tarihinde ihalesi yapılarak imalat çalışmalarına başlanmıştır. Söz konusu proje ile; Aydınlar Akbaş Barajından yıllık 8,756 hm³ ve Pınarbaşı Kaynaklarından yıllık 19,37 hm³ olmak üzere toplamda yıllık 28,13 hm³ alınacak ham su, arıtılarak Denizli Büyükşehir merkez ve civar yerleşimlerinin (Honaz, Akköy, Aşağışamlı, Yukarışamlı, Sığma, Pamukkale, Kaklık, Karahayıt, Menteşe, Kızılyar, Kocabaş, Gürleyik, Pınarkent, Ovacık, Emirazizli, Karateke, Karakurt, Güzelköy, Gümüşler, Kumkısık, Üzerlik, Ahmetli, Salihağa, Tosunlar ve Mahmutlu ) 2050 yılına kadar içme, kullanma ve sanayi suyu ihtiyaçları karşılanacaktır. Proje kapsamında 52.300 m isale hattı, 2 adet terfi merkezi ve 7 adet yeni depo yapımı bulunmaktadır. Proje bittiğinde yaklaşık 575 000 kişiye hizmet verecektir.

ETİKETLER :
Diğer BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı