DENİZLİLİ TUĞRUL’DAN AVRUPA REKORU

Paris’te gerceklesen Avrupa Açık Yüzme Şampiyonası’nda Down Sendromlu sporcumuz Muhammed Tuğrul Şahin, 200 metre kelebekte 4 dakika 41 saniye 11 saliselik derecesiyle Avrupa Rekoru kirdi.
2017-11-07 10:28:02

TUĞRUL’DAN AVRUPA REKORU

Paris’te gerceklesen Avrupa Açık Yüzme Şampiyonası’nda Down Sendromlu sporcumuz Muhammed Tuğrul Şahin, 200 metre kelebekte 4 dakika 41 saniye 11 saliselik derecesiyle Avrupa Rekoru kirdi.

28 Ekim–04 Kasım 2017 tarihlerinde Fransa’nın başkenti Paris’te DSISO Avrupa Açık Yüzme Şampiyonası gerçekleşti. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Down Sendrom Yüzme Milli Takımının ülkemizi temsil ettiği şampiyonada milliler üstün bir performans ortaya koydu.

TUĞRUL AVRUPA ŞAMPİYONLUĞUNU REKORLA TAÇLANDIRDI

Denizlili Down Sendromlu sporcu Muhammed Tuğrul Şahin, 200 metre kelebekte tarih yazdı. Yarışmayı 4 dakika 41 saniye 11 saliselik derecesiyle ilk sırada tamamlayan Tuğrul, bu sonuçla Avrupa Rekoru kirdi.

BİR HAFTADA İKİ ULUSLARARASI BAŞARI

Milli sporcuyu elde ettiği başarıdan dolayı kutlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, bu gururu Denizli’ye yaşatan Tuğrul Şahin’e, antrenörlerine ve ona destek olan ailesine teşekkür etti. İbanoğlu, aynı haftada hem karatede Mehmet Batuhan Özdemir’in Dünya Şampiyonluğu, hem de yüzmede Muhammet Tuğrul Şahin’in Avrupa Şampiyonluğu ile Denizli olarak çifte gurur yaşadıklarını ifade etti.

ETİKETLER :
Diğer SPOR haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı