Ekonomi camiası 12.12.2017'ye kilitlendi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Bu dediğimi bir yere not alın 12 Aralık'ta üçüncü çeyrek büyüme verileri açıklandığında Türkiye dünyada 1 numara olacak dedi.
2017-11-13 10:37:12
Ekonomi camiası 12.12.2017'ye kilitlendi

Zeybekci: Türkiye dünyada '1 numara' olacak

Türkiye'nin bu yıl ihracatta rekor üstüne rekor kırdığını söyleyen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Bu dediğimi bir yere not alın; 12 Aralık'ta üçüncü çeyrek büyüme verileri açıklandığında Türkiye dünyada 1 numara olacak" dedi.

Başbakan Yıldırım'ın hemşehrilerine seslendi

Başbakan Binali Yıldırım'ın memleketi Erzincan'da partilileri ile buluşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, çeşitli temaslarda da bulundu. 13 Şubat Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Erzincan 6. Olağan Merkez İlçe Kongresi'ne katıldı.

Bakan Zeybekci, Türkiye'nin dünyanın bütün kültürleri ile yollarının buluştuğu bir noktada bulunduğuna dikkat çekti; "Elbette böyle bir ülkeye göz diken de çok olur!" dedi.

"Türkiye'yi artık tutamıyorlar"

Türkiye'de milletin de devletin de 2001'den önce namerde muhtaç edildiğini dile getiren Bakan Zeybekci, "Bu ülkeye IMF memuru geldiği zaman, Cumhurbaşkanı ile Başbakan hizaya geçerdi. 100 liralık verginin 87 lirası faize gidiyordu. Bugün ise 100 liralık verginin sadece 10 lirası faize gidiyor. Bunu sıfırlayana kadar durmak yok; yola devam. Çünkü, Cumhurbaşkanımız ile Başbakanımız buna da razı değil!" diye konuştu.

Zeybekci, Türkiye'nin dünyanın 17'inci, Avrupa'nın 6'ıncı büyük ekonomisi haline geldiğine de işaret ederek, AK Parti'den önceki döneme göre artık çok daha iyi durumda bir Türkiye'nin olduğunu vurguladı. Güçlü bir Türkiye'nin bazı çevrelerce istenilmediğini de kaydeden Bakan Zeybekci, "Güçlü bir Türkiye istemiyorlar. Bu millete hükmedip yönetecek, hakim olacak, 'dağdaki çoban' ya da 'göbeğini kaşıyan bidon kafalı adam' diyecekler gelsin istiyorlar. Onlar topal Dursun'un Binali'sine, amele Şükrü'nün Nihat'ına, kaptanın Recep Tayyip'ine razı değiller! Onların istedikleri çok başka ama artık bu millet ne derse o olur!" dedi.

"Yari güzel olanın başı belasız olmaz!"

FETÖ'nün darbe girişimini de hatırlatan Ekonomi Bakanı Zeybekci, "Yari güzel olanın, başı belasız olmaz! Bakın nereden nereye geldik... Hangi oyunlardan, hangi tuzaklardan geçtik geldik. Özellikle 15 temmuzdaki tuzağa bir bakın... O ve ondan sonra tüm algı operasyonları, aklını, ruhunu, vicdanını, kendini bile o Pensilvanya'daki şarlatana satmış olanların gayretlerine rağmen, bu yüce ülke ve bu millet büyümede rekorlar kırıyor. İhracatta rekor üstüne rekor geldi; geliyor. Şunu da bir yere yazın; 12 Aralık'ta üçüncü çeyrek büyüme verileri açıklandığında Türkiye dünyada 1 numara olacak. Bu dediğim öyle laf ya da gaz değil; hep birlikte göreceğiz inşallah. Bakın tarih bile verdim" diye konuştu.
ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı