SOMA ZEYTİNLERİ BÜYÜYOR.

Soma’nın Yırca köyünde gerçekleşen zeytin ağacı katliamı sonrası düzenlenen kampanya ile dikilen zeytin fidanları boy vermeye başladı.
2017-11-13 16:44:12

SOMA ZEYTİNLERİ BÜYÜYOR.

Soma’nın Yırca köyünde gerçekleşen zeytin ağacı katliamı sonrası düzenlenen kampanya ile dikilen zeytin fidanları boy vermeye başladı.

Bilindiği gibi, 2014 yılının Kasım ayında, Soma’nın Yırca köyünde, elektrik santralı kurulacak denilerek, yetişmiş zeytin ağaçları, köylülerin karşı çıkmasına rağmen iş makineleri ile köklenmiş ve bir kıyım yaşanmıştı. Buna tepki olarak Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay önderliğinde zeytin fidanı dikme kampanyası başlatılmış ve binlerce fidan hem belediye tarafından hem de vatandaşlar tarafından toprakla buluşturulmuştu. Fidanları dağıtım ve dikim kampanyasına Yırca muhtarı Mustafa Akın’da katılmış ve Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay ile birlikte fidan dikmişlerdi.

Dikilen bu fidanlar artık iyice kendini göstermeye, bulunduğu bölgeyi de zeytin ormanına dönüştürmeye başladı. Zeytin dikilen alanda incelemelerde bulunan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, küçücük fidan olarak dikilen zeytinlerin artık kendini göstermeyi başladığını belirterek, “bazı fidanlarda tek tük de olsa meyve var. Dağıttığımız ve kendimizin diktiği fidanlarda tutmama gibi bir sıkıntı yaşamadık. Binlerce fidan artık orman görüntüsü vermeye başladı. Kötü bir olayın ardından başlattığımız kampanya ile ilçemiz çok güzel zeytinliklere kavuştu. İlerleyen yıllarda ilçe ekonomisine çok büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı