Karahasanlı Mahalle Meclisi kuruldu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından karar alma süreçlerine halkın katılımının sağlanmasıamacıyla başlatılan Benim Mahallem Projesi kapsamında Karahasanlı Mahalle Meclisi kuruldu.
2017-11-13 16:46:14

Karahasanlı Mahalle Meclisi kuruldu

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından karar alma süreçlerine halkın katılımının sağlanması ve mahallenin ortak ihtiyaçlarının belirlenmesi amacıyla başlatılan Benim Mahallem Projesi kapsamında Karahasanlı Mahalle Meclisi kuruldu.

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından Benim Mahallem Projesi çerçevesinde hayata geçirilen ve şu ana kadar 10 mahallede tamamlanan Mahalle Meclisi Karahasanlı'da da kuruldu. Karahasanlı Mahalle Meclisi'nin tanıtım toplantısına Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Kent Konseyi Meclisi yürütme kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, vatandaşların karar alma süreçlerine dahil olmalarını istediklerini kaydederek, "Kent Konseyi tamamen gönüllülük esasına dayanan ve gönüllülerin yer aldığı bir sivil toplum örgütüdür. Gönüllü olarak çalışan bu arkadaşlarımız insanlarımız için 'neler yapabiliriz' diyerek kendi işinden, evinden, çocuklarından, özel hayatından fedakarlık yapıyor. Bu yapı, 'topluma nasıl faydalı olabilirim' diyen insanlardan oluşuyor. Bu çok önemli bir şey" dedi.

 

Amaç mahalleye sahip çıkmak

 

Değirmenci, "Bu kapsamda Karahasanlı Mahallemizde de Kent Konseyi gönüllülerini oluşturacağız. İstiyoruz ki, bu toplumda yaşayan herkes gönüllülük hareketine katkıda bulunsun. En önemlisi bu şehrin geleceğine ilişkin söz sahibi olsun. Kent Konseyi'nde alınan bütün kararlar Büyükşehir Meclisinden geçerek yasal statüye kavuşuyor. Kent Konseyini diğer STK’lardan ayıran en büyük özellik de budur. Amacımız Karahasanlı Mahallemizde çocuklarımızla, gençlerimizle, kadınlarımızla, engellilerimizle ortak projeler yapmak ve mahallemize sahip çıkmak. Vatandaşlarımızın da sorumluluk alarak yapılacak güzel çalışmalara katkı koymasını istiyoruz” dedi. Mahalle Meclisi çalışmalarının anlatıldığı programda Karahasanlı Mahalle Muhtarı Musa Kovan'a "Benim Mahallem" belgesi verildi.

ETİKETLER :
Diğer BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı