Basmacı ihale ilgili bakana seslendi

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a seslenen CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, “Bilgileri ihbar kabul ettiğinizi söylemiştiniz. Ancak, bir ay geçti hala net bir açıklama gelmedi. Kimden çekiniyorsunuz?
2017-11-16 12:02:27

Basmacı: PAÜ’deki ihale ilgili bakana seslendi

 

Pamukkale Üniversitesi’nde yapılan ve ülke gündemine oturan yemek ihalesi ile ilgili yine Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a seslenen CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, “Bilgileri ihbar kabul ettiğinizi söylemiştiniz. Ancak, bir ay geçti hala net bir açıklama gelmedi. Kimden çekiniyorsunuz? ” diye sordu.

 

 

 

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı tarafından meclis gündemine taşınan ve PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın kendisini savunmak amacıyla düzenlediği basın toplantısında “gıda terörü” yorumlarına neden olan Pamukale Üniversitesi’ndeki yemek ihalesi ile ilgii hala net bir açıklama yapılmadı. Bir ay geçmesine rağmen Denizli ve toplum vicdanının rahatlatılamadığını anlatan Basmacı, meclis genel kurulunda söz alarak Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a bir kez daha seslendi. “24 Ekim 2017 tarihinde Pamukkale Üniversitesi’nde yapılan yemek ihalesi ile ilgli bir ihbarı paylaşmıştım” diyerek sözlerine başlayan Basmacı, “Sağlık Bakanı, o gün, komisyon sıralarında idi ve bunu ihbar kabul ettiğini ifade ederek araştırma yapacağını söylemişti. Nereden baksanız bir ay geçti ancak hala bakan Denizli vicdanını rahatlatacak bir açıklama yapmadı. Acaba ucu iktidara dayandığı için ya da birilerine dayandığı için mi açıklama yapmadı? Bu konunun üstünü kapatmadan, kimseden korkmadan, çekinmeden bu konunun takipçisi olacağım. Bakandan da en kısa zamanda bir açıklama bekliyorum. Kimsen çekiniyorsunuz?” dedi.

ETİKETLER :
Diğer GÜNDEM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı
Escort Bülteni
.