EL SANATLARI VE YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI

İnsanlık tarihi ile paralel gelişme gösteren sanat, kültürel özgünlüğü yanında birçok kültürü birleştirici özelliği ile de 35 farklı ülkeyi Ankara’da bir araya getiriyor.
2017-11-29 13:43:43

 14. ÜLKELER EL SANATLARI VE YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI ANKARA’DA

 


İnsanlık tarihi ile paralel gelişme gösteren sanat, kültürel özgünlüğü yanında birçok kültürü birleştirici özelliği ile de 35 farklı ülkeyi Ankara’da bir araya getiriyor. Rem Fuarcılık tarafından bu yıl 14. sü düzenlenen Ülkeler El Sanatları ve Yöresel Ürünleri Fuarı’na 35 farklı ülke el sanatlarını Türk ziyaretçilere “Sanat Barıştır.” mottosu ile 1 Aralık tarihinden itibaren ATO Congresium’da tanıtacak…


1-10 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek fuarda; Orta Asya kültürünün giysi ve yemekleri, gizemli Afrika ülkelerinin oymaklı ürünleri İran’ın el sanatları, antik ürünleri ve ipek halıları görücüye çıkıyor. Hollywood’un kült filmlerine çarık üreten milli gurumuz Maraşlı ayakkabı ustası da fuarda yer alıyor. Her yıl yoğun ilgi gören fuar, barışı, dostluğu ve kardeşliği sanat ile birleştirecek. Fuarda Türkiye’nin pek çok ilinden el sanatları ve yöresel ürünleri yanında İran, Rusya, Güney Afrika, Gana, Bosna Hersek, Özbekistan, Türkmenistan gibi dünyanın çeşitli yerlerinden katılım sağlayacak ülkeler geleneksel kültürel çalışmalarını sergileyecek. 

14.Ülkeler El Sanatları ve Yöresel Ürünleri Fuarı’nda siz değerli basın mensuplarımızı da aramızda görmekten mutluluk duyacağız.


Tarih:1 Aralık 2017 Cuma
Saat: 12.00
Yer: ATO Congresium
LCV: 0507 191 35 55 - 0505 020 75 89 - 0539 681 89 70

ETİKETLER :
Diğer GÜNDEM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı