Çameli'den uluslararası turizm atağı

Çameli Belediyesi, alternatif turizm ve ekoturizm alanında yaptığı görüşmeler sonucu, Ukrayna'nın Zhovkva şehriyle işbirliği anlaşması yaptı. Anlaşma kapsamında, Zhovkva şehrinde Çameli'nin tanıtımı yapılacak ve turist gönderilecek.
2017-12-03 17:56:59

Çameli'den uluslararası turizm atağı

 

 

 

DENİZLİ'nin Çameli Belediyesi, alternatif turizm ve ekoturizm alanında yaptığı görüşmeler sonucu, Ukrayna'nın Zhovkva şehriyle işbirliği anlaşması yaptı. Anlaşma kapsamında, Zhovkva şehrinde Çameli'nin tanıtımı yapılacak ve turist gönderilecek.


 

Alternatif turizm ve ekoturizmin yaygınlaştırılması için Ukrayna Alternatif Sporlar Federasyon Başkanı Taras Pakholyuk, yardımcısı Vasyl Diachuk ve Milletvekili Andret Lopushansky, geçtiğimiz aylarda Çameli'yi ziyaret ederek doğa güzelliklerini inceledi. Ukraynalı heyetin ziyareti kapsamında, Çameli ilçesinin tarihi ve turistik alanları gösterilip; turizm potansiyeli, yamaç paraşütü, yürüyüş, tırmanış, kış sporları ve diğer alternatif sporlar hakkında bilgiler verildi. Çameli'ye hayran kalan Ukrayna heyetine; Belediye Başkanı AK Partili Cengiz Arslan, ilçedeki alternatif turizm ve ekoturizm hakkında bilgi verdi.


 

Ukrayna heyetinin ziyaretinin ardından Başkan Arslan, Belediye Meclis üyeleri İdris Öz, Abdurrahman Uysal ve Çameli Turizm Danışmanı İbrahim Putgül, geçtiğimiz günlerde Ukrayna'nın Zhovkva şehrine giderek turizm alalında işbirliği için üç gün boyunca görüşmeler yaptı. Bu görüşmeler sonrasında olumlu cevap alan Başkan Arslan, Zhovka şehrinde alternatif turizm ve ekoturizm alanında işbirliği anlaşması yaptı. Anlaşmanın imzaları ise gelecek ay Çameli'de, Zhovkva şehri yetkililerinin katılmasıyla yapılacak. İşbirliği kapsamında Ukrayna'da, Çameli'nin turizm potansiyelinin tanıtımı yapılacak ve turist gönderilmesi sağlanacak.

ETİKETLER :
Diğer BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı