“Çivrillilerin Altın Dedesi” rahmetle anılıyor

Çivrilli Dostlar Meclisi’nin kurucusu, kuyumculuk sektörünün önde gelen isimlerinden Kadir Kameroğlu, vefatının birinci sene-i devriyesinde hayırla ve rahmetle yad ediliyor
2017-12-07 00:36:49
“Çivrillilerin Altın Dedesi” rahmetle anılıyor
 
 
Kadir Kameroğlu’nun Vefatının Birinci yılı
 
                Çivrilli Dostlar Meclisi’nin kurucusu, kuyumculuk sektörünün önde gelen isimlerinden Kadir Kameroğlu, vefatının birinci sene-i devriyesinde hayırla ve rahmetle yad ediliyor. Hayırsever kişiliği ile ön plana çıkan Kameroğlu, 30 Kasım 2017 tarihinde 81 yaşında hakka yürümüştü.
HABER MERKEZİ
                Çivrillilerin altın dedesi olarak bilinen Kadir Kameroğlu, aramızdan ayrılışının birinci yılında minnetle yad ediliyor.  Çivril’de anaokulu, lise huzurevi, cami ve sağlık ocağı yapımına destek veren ve “devlet üstün madalyası” sahibi olan hayırsever iş adamı Kadir Kameroğlu, akciğerinde çıkan problem nedeniyle kaldırıldığı hastanede 30 Kasım 2017 tarihinde 81 yaşında vefat etmişti. Kameroğlu’nun cenazesi annesinin ismini taşıyan Rasime Ana Kameroğlu Camii’sinde cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Çivril Mezarlığı’na defnedilmişti.
KADİR KAMEROĞLU KİMDİR
                Mütevazi bir ailenin çocuğu olarak Çivril’de dünyaya gelen Kadir Kameroğlu, 70 yıllık ömrüne ölümsüz eserler sığdırmıştı. Ailenin tek evladı olan Kameroğlu, memleketinde terzi çıraklığı ile başladığı iş hayatını 1969 yılında kuyumculuk yaparak sürdürdü. Kapalıçarşı’da altın imalatı ve satışı yaparak büyük bir servetin sahibi olan Kameroğlu, kendini hayır işlerine adayarak, 8 okul, 1 sağlık ocağı, camii, huzurevi ve hastane ek binası yaptırdı. İlkokul mezunu olan Kameroğlu’na, 5 trilyon üzerindeki hayırları “devlet üstün madalyası” getirdi.
ETİKETLER :
Diğer ÇİVRİL haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı