TEKNOBİL, YENİLENEBİLİR ENERJİNİN PROF'NU GETİRDİ

Özel Denizli TEKNOBİL Teknoloji ve Bilim Koleji , Yenilenebilir enerji konusunda Düzce Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi – Elektrik Elektronik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nedim TUTKUN’u misafir etti.
2017-12-07 00:38:13

Denizli’de ilk ve tek devlet destekli özel mesleki ve teknik anadolu lisesi olarak kurulan Özel Denizli TEKNOBİL Teknoloji ve Bilim Koleji Düzce Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi – Elektrik Elektronik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nedim TUTKUN’u misafir etti.

 

TEKNOBİL öğrencileriyle buluşan Prof. Dr. Nedim TUTKUN verdiği konferansta;

 

 

• Yenilenebilir Enerjinin Gelişimi?

Ülkemizde ve Dünyada Yenilenebilir Enerji

• Rüzgar-Fotovoltaik Hibrit Sistemi

Günlük rüzgar hızı ve ışınım verileri ile kapalı çevrim rüzgar-FV sistem kurulumu

• Minimum Maliyetle İşletme

Maliyeti düşürme, verimliliği arttırma ve optimal yük kontrolü

· Denizli’deki Güneş Enerjisi Potansiyeli

 

konu başlıklarını ele aldı. Yenilenebilir enerji kaynaklarının önemine vurgu yapan TUTKUN,

“Hem dünya hemde ülkemiz üzerinde sürekli artan nüfus sayısı artışı ile paralel bir şekilde tüketimi de çok hızlı bir şekilde yükseltmekte. Hal böyleyken artan nüfusun da getirdiği yoğun tüketim ile mevcut enerji kaynaklarının belirli bir süre sonra tüm insanlığa yetmeyeceği açık bir gerçek. Bu sebeple yenilenebilir enerji konusunda hem çevremizi korumak amacı ile hemde dünya üzerinde ki yaşamın uzun yıllar boyunca devam edeceğini düşünerek şu anki yenilenemeyen enerjini kaynaklarının yeterliliğini sağlayabilmek için bu konuda önemli bir bilinç ve görev üstlenmeliyiz.

Artan nüfus ile devamlı olarak çevreye zararlı mevcut enerji kaynaklarının kullanımına devam edilmesi dünyanın dengesini bozarak sıcaklık artışları, mevsimsel farklılıklar, su seviyelerinin yükselmeleri gibi sadece ülkemizi değil tüm dünyayı ilgilendiren büyük problemlerin ortaya çıkmasına sebep olacaktır” diyerek sözlerine; Teknobil Teknoloji ve Bilim Koleji öğrencilerininde yenilenebilir enerji kaynakları alanında iyi bir eğitim alacaklarını ve öncelikle Denizli’ye sonrada ülkemize büyük katkı yapacaklarının önemine vurgu yaptı. Konferans sonunda öğrencilerin sorularını cavaplayan Prof. Dr. Nedim TUTKUN,

“Yenilenebilir enerjiyi destekleyerek hem günümüzü, hemde geleceğimizi kurtarmak hepimizin elinde. Ülkemizde ki yatırım ve olanakların artıp yenilenebilir enerji konusunda çok önde olduğumuz günleri görmek yakındır” diyerek konferansını sonlandırdı.

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı