Reklamı Geç


PAÜ'LÜ ÖĞRENCİLER, ORGAN BAĞIŞINA DİKKAT ÇEKTİLER

Pamukkale Tıp Öğrencileri Birliği ( TÖB ) Tıp Fakültesi Dekanlık konferans salonunda düzenledikleri etkinlik ile organ bağışına dikkat çektiler.
2017-12-25 10:11:17

ORGAN BAĞIŞINA DİKKAT ÇEKTİLER

 

 

Pamukkale Tıp Öğrencileri Birliği ( TÖB ) Tıp Fakültesi Dekanlık konferans salonunda düzenledikleri etkinlik ile organ bağışına dikkat çektiler. Konferansa PAÜ Hastanesi Genel Cerrahi AD. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Özban da katıldı.

TÖB sözcüsü Emine Miray Koç etkinlikler hakkında bilgi verdi ; “Bizler Pamukkale Tıp Öğrencileri Birliği olarak Denizli'de çocuk hakları savunuculuğundan, meme kanseri farkındalığı oluşturulmasına kadar birçok konuda faaliyet gösteriyoruz. Bu faaliyetleri sadece fakültemizde sınırlandırmayıp Çınar meydanında, hastanemizde ve daha bir çok yerde saha farkındalık etkinlikleri düzenliyoruz. Bu yıl içerisinde hocalarımızdan aldığımız eğitimler doğrultusunda Meme Kanseri, Osteoporoz, Prostat ve Hasta Hakları ile ilgili Çınar'da bilgilendirme çalışmaları düzenledik ve birçok kişiden çok güzel geri dönüşler aldık. Fakültemizde de Tıp öğrencilerine yönelik işaret dili eğitimi, çocuk ihmali ve istismarı eğitimi gibi çok önemli konularda eğitimler düzenledik ve düzenlemekteyiz. Yakın zamanda tamamen gönüllülükle yaptığımız çalışmalarımıza bir yenisini daha ekledik önce organ bağışı farkındalığı ile ilgili bir video hazırladık daha sonra da bu konuyla ilgili fakültemizde bir farkındalık konferansı organize ettik. Videomuzun içeriği önceden var olan videoların aksine bizler hastalarımızın yaşadığı sıkıntıları onların sözleriyle ifade etmek ve organ bağışı ile ilgili bir çağrıda bulunmak istedik.

Konferansda Doç Dr. Murat Özban (Genel Cerrahi A.D.) ve Betül Akçakaya (Organ Nakli Koordinatörü) ve Türkan Takım bilgilerini paylaşarak ve öğrencilerin konuya çok farklı bir bakış açısından bakmalarını sağlayarak aslında sadece Tıp öğrencisi ya da geleceğin doktorları olarak değil aynı zamanda bir insan olarak da bu konuda üzerlerine düşen görevlerden bahsettiler

Konferans çıkışında sosyal hizmetler biriminin desteğiyle kurulmuş olan organ bağışı standı ile duyarlı öğrencilerden organ bağışı toplandı. Pamukkale Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği olarak oluşturmaya çalıştıkları farkındalık sayesinde 2.000 kişinin organ beklerken ölmesinin önüne geçebiliceklerini ümit ettiklerini belirterek etkinliklerine devam edeceklerini bildirdiler.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı