Reklamı Geç


BİR MİLLETİN İSTİKLAL'E GİDEN YOLU

Tavas'ta "12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı" kapsamında etkinlik düzenlendi.
2018-03-12 18:36:49

BİR MİLLETİN İSTİKLAL'E GİDEN YOLU

 

Tavas'ta "12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı" kapsamında etkinlik düzenlendi. Tavas Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen program, Tavas Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, öğrenciler tarafından hazırlanan şiir ve tiyatro gösterileriyle devam etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullar arası yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Öğrenciler ödüllerini Kaymakam Recep Öztürk ve Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol'un elinden aldı.

Tören sonunda açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, "Türk Milleti'nin bağımsızlığına ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Milli Marş olarak kabul edilmesinin 97'inci yıl dönümünü büyük bir gururla ve heyecanla kutluyoruz. Merhum Mehmet Akif'in, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı; milli mücadele ruhunu, Türk Milleti'nin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtmaktadır. Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan büyük Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir.

Aziz milletimiz, sahip olduğu milli birlik, beraberlik ve kardeşlik idealini en güzel şekilde ifade eden İstiklal Marşımızı ilelebet muhafaza edecektir. Milli Mücadele günlerinin heyecanını ve coşkusunu içinde taşıyan İstiklal Marşımız, ay-yıldızlı şanlı bayrağımız göklerde özgür bir şekilde dalgalandıkça milletimizin ortak sesi olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşımızın kabulünün 97'inci yıldönümünü kutluyor, bu vesileyle İstiklal Marşımızın büyük şairi Mehmet Akif Ersoy'un aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu cennet vatanı bizlere armağan eden tüm şehitlerimizi rahmetle, saygıyla ve şükranla anıyorum" dedi.

Törene, Kaymakam Recep Öztürk, Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Kamu Kurum ve Kuruluşların Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenciler katıldı

ETİKETLER :
Diğer TAVAS haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı
Escort Bülteni
.