Reklamı Geç


BAKLAN'DA 650 ÖĞRENCİYE GÖZ TARAMASI YAPILDI

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İlçelerde ‘Göz Taraması’ Projesi devam ediyor. Bu kapsamda; 2018 yılının ilk taraması Baklan İlçesi’nde başladı. İlçede bulunan yaklaşık 650 öğrenciye iki gün boyunca göz taraması yapıldı.
2018-04-03 19:21:12

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İlçelerde ‘Göz Taraması’ Projesi devam ediyor. Bu kapsamda; 2018 yılının ilk taraması Baklan İlçesi’nde başladı. İlçede bulunan yaklaşık 650 öğrenciye iki gün boyunca göz taraması yapıldı.

 

2015 yılında Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği döneminde ilk olarak Buldan’da başlatılan ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile okul çağındaki (6-17 yaş) çocuklarda uygulamaya konulan ‘Göz Taraması’ projesi; İl Sağlık Müdürlüğü tarafından diğer ilçelerde de devam ettiriliyor. Buldan ile başlayan göz taramaları; Çal, Sarayköy, Honaz, Kale, Beyağaç ve Çameli İlçelerinde devam etmiş, toplamda 20.250 öğrenciye göz taraması yapılmıştı. 2018 yılında da diğer ilçelerde bir dizi tarama programı planlayan İl Sağlık Müdürlüğü, ilk taramayı Baklan İlçesinde gerçekleştirdi.

 

“İlçelerimizde Göz Taraması Yapılmayan Çocuk Kalmayacak”

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Denizli’de taranmadık çocuk kalmayacak sloganıyla göz hekiminin olmadığı hastanelerde gerçekleştirdikleri göz taramalarını, diğer ilçelerde de devam ettirdiklerini söyledi. Öztürk: “Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği dönemimizde 2015 yılından bu yana Milli Eğitim Müdürlüğümüzle işbirliği içinde okul çağındaki (6-17 yaş) çocuklarda; varsa göz problemlerinin erken evrede teşhis edilmesi ve vakit kaybetmeden tedaviye başlanması amacıyla ilk olarak Buldan’da başlattığımız göz taramaları projesini toplamda 7 ilçemizde gerçekleştirdik. Göz taramalarımızda öncelikli hedefimiz; göz hekiminin olmadığı hastanelerimizde göz taramasının yapılmasıydı. Bu yıl da; Denizli’de taranmadık çocuk kalmayacak diyerek projemizin kapsamını genişlettik ve İl Sağlık Müdürlüğü olarak tüm ilçelerde önümüzdeki süreçlerde tarama yapmak için planlamamızı yaptık. Bu kapsamda göz taramalarımıza ilk olarak Baklan İlçemizde başladık. Baklan Toplum Sağlığı Merkezimizde oluşturduğumuz Göz Polikliniğinde 2 gün boyunca Denizli Devlet Hastanesinden görevlendirdiğimiz Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlarımız tarafından çocuklara tarama yapıldı. Yaklaşık 650 öğrencimizi göz taramasından geçirdik. Ardından Bekilli, Bozkurt, Çardak, Güney, Serinhisar’da yaptığımız planlama ile toplamda yaklaşık 7.700 öğrencimizi göz taramasından geçirmeyi hedefliyoruz. Bu taramalarla gözlük kullanan çocuklarımızın gözlük uygunluklarını kontrol ediyoruz, göz problemi olan çocuklarımıza gerekli gözlük tavsiyesi ve ya ameliyat önermeleri yapıyoruz. Umut ediyorumki tüm yavrularımız geleceğe sağlıkla adım atarlar ve biz de bu aşamada onların sağlığına katkıda bulunabiliriz” şeklinde konuştu.

 

 

Uz. Dr. Berna ÖZTÜRK

İl Sağlık Müdürü

ETİKETLER : Denizli Denizlispor Denizli haberleri Denizliden haber Zolan Pamukkale subaşıoğlu merkezefendi Çal Acıpayam Tavas Kale sarayköy babadağ son dakika Fetö
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı