Çal'da hoşgörü rüzgarı esti

Çal ilçesinin Çakırlar Mahallesi'nde Hıdırellez, Akkent'te ise Mırtlak etkinliği düzenlendi. Etkinliklere katılan Çal Belediye Başkanı MHP'li Fethi Akcan, "Hoşgörü ve birlikte yaşama kültürünün yaşandığı ilçemizde birlik ve beraberliği bir kez daha pekiştirdik" dedi.
2018-05-07 17:37:51

Çal'da hoşgörü rüzgarı esti

 

 

 

DENİZLİ'nin Çal ilçesinin Çakırlar Mahallesi'nde Hıdırellez, Akkent'te ise Mırtlak etkinliği düzenlendi. Etkinliklere katılan Çal Belediye Başkanı MHP'li Fethi Akcan, "Hoşgörü ve birlikte yaşama kültürünün yaşandığı ilçemizde birlik ve beraberliği bir kez daha pekiştirdik" dedi.


 

Çal ilçesi Akkent Mahallesi'nde düzenlenen Mırtlak etkinliği kapsamında semazen gösterileri yapıldı, ilahi dinletiler okundu. Etkinlik kapsamında cirit yarışları gerçekleştirilirken, 5 bin kişiye keşkek dağıtıldı. Çal Belediye Başkanı MHP'li Fethi Akcan, vatandaşlara keşkek ikram eti. Akkent Mahallesi'nde 600 yıldır düzenlenen Mırtlak etkinliğinde birlik ve beraberlik pekiştirildi, yılın bereketli geçmesi için dualar okundu. Çal'ın Çakırlar Mahallesi'nde ise, Hıdırellez kutlamaları kapsamında 600 tavuk, 60 koyun ve 2 dana kesildi, yapılan yemekler konuklara ikram edildi. Denizli, İstanbul, İzmir, Manisa ve Ankara'dan çok sayıda vatandaş kutlamalara katıldı. Kutlamalara katılanlar Gümülcü Türbesi ve Erenler Türbesi'ni ziyaret etti, ardından etkinlik kapsamında saz çalınıp, türküler söylendi. Belediye Başkanı Akcan, her iki etkinliğe de katıldı. Çal Kaymakamı Yusuf Durani Dinç de vatandaşları iki önemli etkinlikte de yalnız bırakmadı. Başkan Akcan, Çal'da iki gün boyunca hoşgörü rüzgarı estiğini belirterek, "Hoşgörü ve birlikte yaşama kültürünün yaşandığı ilçemizde birlik ve beraberliği bir kez daha pekiştirdik. Hoşgörü ve birlikte yaşama kültürüne toplumumuzun çok ihtiyacı var. Çal'da biz bunu başarıyoruz, inşallah tüm yurt genelinde de başaracağımız günler yakındır. Hangi dil, ırk ve inanç olursa olsun, bu topraklar üzerinde yaşayan ve bu toprakları Vatan gören herkes kardeştir" diye konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MAGAZİN haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı