Reklamı Geç


Genç Çiftçilere Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Başladı.

2017 yılında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi kapsamında Büyükbaş Hayvancılık konusunda hibe desteği almaya hak kazanan ve sözleşme imzalayan Denizli genelinde 117 genç çiftçiye toplamı 702 adet olan büyükbaş hayvanın dağıtımına başlandı
2018-05-10 20:51:40

Genç Çiftçi Proje Desteklemesi Kapsamında Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Başladı.

 

 

2017 yılında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi kapsamında Büyükbaş Hayvancılık konusunda hibe desteği almaya hak kazanan ve sözleşme imzalayan Denizli genelinde 117 genç çiftçiye toplamı 702 adet olan büyükbaş hayvanın dağıtımına başlandı.

Denizli Hayvan Pazarında yapılan teslim töreninde konuşan Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Yılmaz ERKAYA; “Bakanlığımız tarafından 2016 yılından itibaren uygulanmakta olan Genç Çiftçi Projesi ile tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması amaçlanmakta olup 2016 ile 2017 yıllarında ilimizde 408 adet proje başarı ile uygulanmış ve hak sahiplerine 12.240.000 TL. hibe ödemesi yapılmıştır. 2017 yılı başvuru sahipleri arasından büyükbaş hayvan yetiştiriciliği konusunda hibe almaya hak kazanan Pamukkale, Acıpayam, Serinhisar, Honaz, Çardak, Bozkurt, Babadağ ve Tavas ilçelerindeki 44 adet genç çiftçiye toplamda 264 adet büyükbaş hayvan teslimi gerçekleştirilmiştir. Geri kalan hak sahiplerine Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün dağıtım programı çerçevesinde teslimatları yapılmaya devam edecektir. 2018 yılında ise Denizli genelinde 1.188 üreticimiz Genç Çiftçi Projesinden faydalanmak amacıyla başvurmuş olup bunlardan 218 âdeti desteklenecektir” dedi. ERKAYA konuşmasını projeden faydalanan çiftçilerimize hayırlı olmasını dileyerek son vermiştir.

İl Müdürü Yılmaz ERKAYA’ nın konuşmasının ardından hak sahiplerine hayvanları kura ile teslim edilmiştir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MAGAZİN haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı