ÇAMELİ ORMANI ÜNİVERSİTEYE DERS KONUSU OLDU

Yüz ölçümünün %78'i ormanlarla kaplı olan Çameli, İstanbul Üniversitesi Öğrencilerine ders konusu oldu.
2018-05-12 19:01:52

Yüz ölçümünün %78'i ormanlarla kaplı olan Çameli, İstanbul Üniversitesi Öğrencilerine ders konusu oldu.

Denizli Orman Bölge Müdürlüğümüze gelen İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi son sınıf öğrencileri ormanlık alanlarda teknik bir gezi yaptı.

Dört gün boyunca Denizli’ de kalan 30 kişilik kafileye Prof. Dr Demir ile Orman Bölge Müdürü başkanlık etti. Sofular, Elmalı ve Karabayır ormanlarını gezdiler.

Üçüncü gün İşletme Müdürlüğümüzün, Değne Orman İşletme Şefliğinin Sofular Mahallesinde Boşaltma Sahasına ve Karabayır Mahallesi Boşaltma Sahaların ve Çameli Orman İşletme Şefliğinin, Elmalı Mahallesi Karanfilli Mikro Havza Programında bulunan CEM sahasında teknik incelemelerde ve Uygulamada bulunuldu
Teknik geziye katılan Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa KORUCU, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Teknik Gezi ekibini Denizli ve Çameli’mizde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Misafirlere İlçemizdeki ormancılık çalışmalarından örnekler verdi. Çameli’mizde orman zor iklim şartlarına rağmen başarı ile yürütüldüğünü anlattı. Bölge Müdürü Mustafa KORUYUCU, Bölge Müdür Yardımcısı Hüseyin BALCI, Silvikültür Şube Müdür Adnan GÜLLER, Etüt Proje Baş Mühendisi Deniz AYDEMİR, İşletme Müdürümüz H. Hakan UYSAL, İşletme Müdür Yardımcısı V. Ümit GÖKÇE, Çameli Orman İşletme Şefi V. Barış AŞULA ve Değne Orman İşletme Şefi Emrah UĞUR Beyin etrafına toplanan öğrenciler ise Orman mühendisliği mesleği ve çalışma ortamı ile ilgili sorular sordular.

Derslerde teorik olarak öğrendikleri bilgilerin uygulamalarını da gören öğrenciler, İlçemizin güzelliğinden ve gördükleri sıcak ilgiden memnun kaldıklarını belirttiler.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ÇAMELİ haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı