PAMUKKALE HALK EĞİTİM MERKEZİ'NDE, GÖZ YAŞARTAN TABLO

Annesi tarafından 22 yıl önce babası ve babaannesine bırakılan Korzay Ersoy, o günden sonra annesini hiç görmedi. Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’nde aldığı psikodrama teknikleri sayesinde kabuğunu kırdı ve hiç görmediği annesini aradı.
2018-05-16 12:59:53

Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’nde sürdürülen Drama eğitimleri gönüllere köprü olmaya devam ediyor. Kursiyerler aldıkları eğitimle, hayatlarına adeta yeniden yön veriyor. Bu kursiyerlerden bir de doğduğu günden bu yana annesini hiç görmeyen ve hep ane babasından nefret etmiş olan 22 yaşındaki Korzay Ersoy.

Annesi tarafından 22 yıl önce babası ve babaannesine bırakılan Korzay Ersoy, o günden sonra annesini hiç görmedi. 14 yaşında iken doğum yapan ve yurt dışına gitmek zorunda kalan anne D. Sarı, imkansızlıklar sebebiyle oğlunu hiç arayıp soramadı.

Kendisini hiç arayıp soramayan annesine karşı nefret beslediğini söyleyen Korzay Ersoy, Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’nde aldığı; psikodrama, sosyodrama ve özel drama teknikleri sayesinde kabuğunu kırdı ve hiç görmediği annesini aradı. O’nunla buluşan Ersoy, hasret giderme imkanı buldu. Anneler gününde buluşan anne ve oğul adeta 22 yılın hasretini giderdi.

Görenleri duygulandıran ikili kendilerine bu ortamın zeminini hazırlayan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’a, Pamukkale Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan’a ve Pamukkale Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Elmas’a teşekkür etti. Ersoy, bu eğitimlerin adeta gönüllere köprüler kurduğunu belirterek, yaşamında kendi kabuğunu kıramayanların bu eğitimi mutlaka alması gerektiğini ifade etti.

 

HABER- EROL KES

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MAGAZİN haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı