AK PARTİ'Lİ FİLİZ, BAKANIMIZ ZEYBEKCİ TARİHE GEÇTİ DEDİ

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk kabinesinde bakan olarak yer almayan Nihat Zeybekci'nin, Türkiye Cumhuriyeti'nin son ekonomi bakanı olarak tarihe geçti
2018-07-11 19:17:11

AK Parti'li Filiz'den 'Zeybekci' açıklaması: Veda değil, yeni başlangıç olarak görüyorum

 

 

 

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk kabinesinde bakan olarak yer almayan Nihat Zeybekci'nin, Türkiye Cumhuriyeti'nin son ekonomi bakanı olarak tarihe geçtiğini söyledi. Filiz, "Yeni kabinede olmayışını veda olarak değil, yeni bir başlangıç olarak görüyorum. Bu, bir ayrılık değildir. Bu kutlu davada verilen molaya sevinenler, boşuna sevinmesin; çünkü Denizli ve Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci ayrılmaz bir bütündür" dedi.

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, yazılı açıklama yaptı. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk kabinesinde bakan olarak yer almayan Nihat Zeybekci'nin, 2004 yılında Denizli Belediye Başkanlığı ile başladığı siyasi yaşamında 3 dönem milletvekilliği ile 61'inci, 62'nci, 63'üncü ve 65'inci hükümetlerde Ekonomi Bakanlığı görevi ile Denizli'nin en uzun süre görev yapan bakanı olduğunu kaydetti. Zeybekci sayesinde Denizli'nin, hak ettiğini aldığını ve hep 1 numaralı masada olduğunu belirten AK Parti'li Filiz, şunları kaydetti:

"Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte Ekonomi Bakanlığı Gümrük Bakanlığıyla birleştirilerek Ticaret Bakanlığı'na dönüştü. Zeybekci de Türkiye Cumhuriyeti'nin son ekonomi bakanı olarak tarihe geçti. Makamlar gelip geçicidir. Makam sevdalısı değil dava insanı Denizli ve ülke sevdalısı bakanımız Sayın Nihat Zeybekci'nin Denizli’mize kattığı değerler, kazandırdığı projeler, yaptığı hizmetler bakidir. Yeni kabinede olmayışını bir veda olarak değil, yeni bir başlangıç olarak görüyorum. Bu sebepten dolayı bakanımızı sevenler üzülmesin, bu bir ayrılık değildir. Bu kutlu davada verilen molaya sevinenler ise boşuna sevinmesin çünkü Denizli ve Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci ayrılmaz bir bütündür. Zeybekci ile Denizli hep güçlü olmuştur. Ne bu sevda biter ne de Denizli’miz için büyük bir şans olan Nihat Zeybekci sevgisi sona erer." 

ETİKETLER : Denizli haberleri Denizliden haberler Son dakika Denizlispor pamukkale merkezefendi denizlispor son nokta Sonnokta Fetö Türkiye Denizli
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı