YORAN YAYLA ŞENLİKLERİ YAPILDI

Tavas Belediyesi ve Aydoğdu Muhtarlığı tarafından düzenlenen 16. Aydoğdu Yoran Yaylası Şenliği renkli görüntülerle kutlandı.
2018-07-13 18:47:13

YORAN YAYLA ŞENLİKLERİ YAPILDI

Tavas Belediyesi ve Aydoğdu Muhtarlığı tarafından düzenlenen 16. Aydoğdu Yoran Yaylası Şenliği renkli görüntülerle kutlandı.

Oba çadırları kuruldu, keçiler kırkıldı. Yayla havasının yoğun olarak hissedildiği yoran yayla şenliklerine Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Başlı, Ziraat Odası Başkanı Orhan Akyol, Aydoğdu Muhtarı Zafer Zeval ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bizi biz yapan değerlerin ve kültürümüzün tanıtılması ve yarına aktarılmasının önemine vurgu yapan Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, "Bölgemiz, kültürel zenginliklere sahip olan Anadolu kültürünü bugünlere taşımayı başaran bir mahallemiz. Eski adıyla Abaz, yeni adıyla Aydoğdu mahallemizin yıllardan beri süre gelen şenliğini tekrar heyecanlandırmak, sahip çıkmak, gelecek nesillere aktarmak için şenliğimizin devamını sağlamaya gayret edeceğiz. Kültürümüzü, Yörüklüğümüzü anlatacağız. Tarihine, geçmişine ve geleceğine emin bakan, gurur duyan nesiller olduk olmaya da devam edeceğiz.

Yaptığımız çalışmalar ve araştırmalar sonucunda, 24 Oğuz boyunun 23 tanesi bu bölgelerimizde. Kültürümüze sahip çıkmalıyız diyorum. Bu etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen herkese başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan'a, muhtarıma, vatandaşlarımıza, zeybek ekibimize teşekkür ediyorum'' dedi.

Çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşen şenlik, unutulmaya yüz tutmuş Yörük kültürünü hatırlatmak amacıyla yapılan keçi kırkımları hemen ardından zeybek ekiplerinin halk oyunu gösterileri ve Hakan Eyiden konseri ile sona erdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer TAVAS haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı