IŞIKLILI KADINLAR AİLE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYOR

Denizli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Eğirdir Su Ürünleri araştırma enstitüsü tarafından ortaklaşa yürütülen Işıklı Gölü’nün Balıkçı Kadınları Projesi hayata geçirildi. Programa Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven de katıldı.
2018-08-06 20:35:43
IŞIKLILI KADINLAR AİLE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYOR
Denizli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Eğirdir Su Ürünleri araştırma  enstitüsü tarafından ortaklaşa yürütülen Işıklı Gölü’nün Balıkçı Kadınları Projesi hayata geçirildi. Programa Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven de katıldı.
Denizli’nin Çivril ilçesinde kadınların ördükleri balık ağlarıyla aile ekonomilerine katkı sağlamalarının amaçlandığı Işıklı Gölü’nün Balıkçı kadınları Projesi Denizli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü tarafından ortaklaşa yürütülen çalışma ile hayata geçirildi. Işıklı Gölü’nde balık avcılığı yapan veya eşlerine yardımcı olan kadınların çevreyi korumaya yönelik sürdürülebilir balık avcılığı yapması, ağ örme, ağ donatımı ve ağ tamiratı konularını içeren bir eğitim sertifika töreni düzenlendi. Burada konuşan Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, Işıklı Gölü’nün yüzölçümünün 73.000 hektar olduğunu gölde ağırlıklı olarak Turna ve sazan balığı avcılığı yapıldığını belirtti. Sertifika törenine, Denizli Vali Yardımcısı, Tarım ve Orman Denizli İl Müdürü Yılmaz Erkaya , Baklan Kaymakamı ve Belediye, Çivril Ziraat Odası Başkanı Mehmet Özkul da katıldı
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ÇİVRİL haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı