Reklamı Geç


PAÜ BÜNYESİNDEKİ TEK OSB MESLEK YÜKSEKOKULU ÇARDAK’TA

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ önderliğinde PAÜ üst yönetimi ve daire başkanları , Çardak OSB Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selami Kesler Çardak ilçesine ziyaret gerçekleştirdi.
2018-08-09 20:32:19

PAÜ BÜNYESİNDEKİ TEK OSB MESLEK YÜKSEKOKULU ÇARDAK’TA

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ önderliğinde PAÜ üst yönetimi ve daire başkanları , Çardak OSB Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selami Kesler Çardak ilçesine ziyaret gerçekleştirdi. Çardak ilçesinde yapımı devam etmekte olan yüksekokul açma çalışmalarını yerinde incelediler. Yapılan çalışmalar hakkında ve gelecekte yapılması planlanan projelerle ilgili bilgiler verildi. Rektör Bağ’ın katılımıyla Meslek Yüksek Okulunun tabelası asıldı.

Rektör Bağ ‘‘Başkanımız ilçemizde meslek yüksekokulu talebinde bulunduğunda yerelde bize destek verirseniz, biz okulu açarız dedik. Başkanımız o gün bize vaat ettiği her şeyi harfiyen gerçekleştirdi. Bizde gerekli girişimleri yaparak meslek yüksekokulunu açtık. Yalnız açılan meslek yüksek okulu bizim 17 meslek yüksekokulumuzdan farklıdır. PAÜ bünyesindeki diğer 16 meslek yüksekokuluz normal iken Çardak’ta açılan OSB meslek yüksekokuludur. Devletimizin son zamanlarda milli kalkınmaya katkı sağlayacak şekilde Organize Sanayi Bölgelerinde Meslek Yüksekokulu açma projeleri var. Bizde PAÜ olarak bu okullardan ilkini Çardak’ta gerçekleştiriyoruz. Katkılarından dolayı başkanımıza teşekkür ediyorum. İlçemize ve milletimize hayırlı olsun’’ ifadelerinde bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mahmut Öztürk;

‘‘Halkımızın yıllardır özlemle beklediği ve hayalden öte geçemeyen Çardak OSB Meslek Yüksekokulu artık ilçemize kazandırılıyor. Verimli ve güçlü bir ekonominin vazgeçilmez unsurlardan biri olan nitelikli iş gücüne sahip olmanın yolu iyi planlanmış bir mesleki eğitimden geçmektedir. İlçemizde açılan meslek yüksekokulu aynı zamanda Pamukkale Üniversitesi bünyesinde açılan tek OSB Meslek Yüksekokulu ünvanına da sahip olmuştur. Biz yerel yönetim olarak elimizden geleni fazlasıyla yerine getirdik getirmeye de devam edeceğiz. Belediye binamızı okul için hibe ettik. Bundan sonraki süreçte halkımıza da büyük görev düşüyor. Sosyal donatıların hazırlanmasında gelen öğrencilerimizin ve misafirlerin en iyi şekilde ağırlanmasında gerekli ortamların oluşturulması için halkımızı bilinçlendireceğiz. İlçemizin gelişmesi, kalkınması ve daha güzel yerlere gitmesi, halkımızın daha iyi yaşam standardına kavuşması, eğitim camiasının her geçen gün kalitesini arttırması ve sosyal-kültürel hayatın tüm ilçelere örnek olması açısından çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Yüksekokulun gelmesiyle birlikte ilçemiz daha da gözde bir ilçe haline geleceğinden eminiz. Çardak bundan sonra geçerken uğranılan bir yer değil, özellikle gelinen bir ilçe haline gelecektir. Çardak OSB Meslek Yüksekokulu ilçemize hayırlı uğurlu olsun." dedi.

 

Çardak Organize Sanayi Bölge Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selami Kesler ise Meslek Yüksek Okulu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

 

“Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulmasıyla birlikte Türkiye’de ki sayılı Yüksek okullardan birisi olacak. Çardak Organize Sanayi Bölgesi’nde olmasından dolayı güzel bir yatırıma kavuştu. Hem şehrin ekonomisine, vizyonuna hem de kentin kültürüne büyük bir katkı sağlayacak. Organize Sanayi Bölgesinde kurulacak olan bölümler tamamen teknik olacak. Biz bu sene Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi adı altında bir bölümün onayını senatodan aldık. Bu hafta da YÖK’e onaya göndereceğiz. İnşallah Nisan ayında öğrenci alımı için dosya tamamlanmış olacak. Belediye Başkanımız Mahmut Öztürk’te her türlü desteği sağlıyor.

Sayın Rektör Hocamızın da desteğiyle Allah nasip ederse Çardak’ta çok güzel bölümler kurulacak.” dedi. Kesler, sözlerini hayırlı olmasını dileyerek bitir

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ÇARDAK haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı