ZEYTİN YAYLASINA SAHİP ÇIKIYORUZ.

ŞENOL AKYOL açıklamasında Son günlerde medya gündemini meşgul eden zeytin yaylasındaki doğal suyun Orman Bölge Müdürlüğü bahçesindeki çimleri sulama, süs çeşmelerine su verme amacıyla 14 km kapalı şekilde getirilmesi ......
2018-09-12 21:58:22

ZEYTİN YAYLASINA SAHİP ÇIKIYORUZ.

 

YEŞİL SOL PARTİ DENİZLİ İL EŞ SÖZCÜSÜ ŞENOL AKYOL yaptığı açıktlamada Son günlerde medya gündemini meşgul eden zeytin yaylasındaki doğal suyun Orman Bölge Müdürlüğü bahçesindeki çimleri sulama, süs çeşmelerine su verme amacıyla  14 km kapalı şekilde getirilmesi su yolundaki ve kaynağındaki canlıları ve tabiatı ciddi bir şekilde etkileyecektir. Biz de Yeşil Sol Parti olarak su kaynaklarının kurutulmasına ,doğanın talanına, ekolojik dengenin bozulmasına karşı çıkıyoruz.

Aynı zamanda bu bölge 1. Derece sit alanı olmasından kaynaklı da korunmaya değer bir bölgedir. Bölgeye yakın mahalle muhtarlarının ve STK’ların vermiş olduğu tepkileri haklı görerek bizde bu tepkileri destekliyoruz.

Son dönemde doğaya yapılan saldırılar hukuka rağmen artarak devam etmektedir. Menderes nehrinin hali , Dalaman çayının hali ortadadır. Taş ocaklarıyla doğal çevre ve denge giderek bozulmaktadır.

Su yoksa , temiz hava yoksa, temiz çevre yoksa yaşam da yok. Tercihimizi yaşamdan yana göstererek mücadelemize devam edeceğiz. Yetkililerden bu yıkım projesini derhal sonlandırmalarını ve suyun tekrar kendi doğasına bırakılmasını istiyoruz.

 

 

ŞENOL AKYOL

YEŞİL SOL PARTİ DENİZLİ İL EŞ SÖZCÜSÜ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MAGAZİN haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı