O TAVASLI BİR KÜLTÜR ELÇİSİ

Holllanda'da yaşayan, aslen Tavas'lı olan gönüllü kültür elçisi, Tavas sevdalısı Mehmet Han dokuz yıldır dünya'ı gezerek Denizli ve Tavas'ın adını duyurmaya çalışıyor.
2018-09-13 13:29:26

O TAVASLI BİR KÜLTÜR ELÇİSİ

Holllanda'da yaşayan, aslen Tavas'lı olan gönüllü kültür elçisi, Tavas sevdalısı Mehmet Han dokuz yıldır dünya'ı gezerek Denizli ve Tavas'ın adını duyurmaya çalışıyor.

Tavas Zeybeğini Kolombiya'nın Başkenti Bogoto'da canlı canlı çalan ve izleten gezgin HAN, Tavas aşığı ve sevdalısı olduğunu belirterek, "Dokuz yıldır yapmış olduğum seyahatlerimden çektiğim fotoğraf karelerini memleketimde de sergilemek istedim. Fotoğraflarımın sergilenmesinde bana destek ve yardımcı olan Tavas Belediye Başkanımız Sayın Turhan Veli Akyol'a çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Tavaslı olmak başka bir sevdadır diyen Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, "Mehmet Han kardeşimiz adeta bir kültür elçisi gibi gittiği her yerde memleketimizi tanıtmaya çalışıyor. Bu çaba ve gayret her türlü takdir ve tebriğin üzerindedir. Her alanda Tavası tanıtmak, Tavasımızın adını duyurmak bizim en önemli önceliklerimizdendir. Kültür ve sosyal belediyecilik anlamında her faaliyetin yanındayız" ifadelerini kullandı.

Gezgin Mehmet Han, fotoğraf sergisinden son çıktığı Ekvador seyahatine denk gelen milli bayramımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda bulunduğu Otavalo yakınlarında ki İlumán Köyü'nde San Juan adlı bir ilkokulu ziyareti sırasında öğrencilere 23 Nisan'ı tanıttığı ve sonrasında öğrencilerle çektirdiği fotoğrafı Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol'a hediye etti.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer TAVAS haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı