Kız Kardeşim’ Projesi Denizli’de!

Kız Kardeşim Projesi Eğitim Tırı bugün ve yarın -1-2 Ekim tarihinde- Denizli’de olacak. Proje eğitim tırı içerisinde 18-55 yaş arası kadınlar İnternet Güvenliği eğitimi alacaklar.
2018-10-01 18:55:20

‘Kız Kardeşim’ Projesi Denizli’de!

 

Kız Kardeşim Projesi Eğitim Tırı bugün ve yarın -1-2 Ekim tarihinde- Denizli’de olacak. Proje eğitim tırı içerisinde 18-55 yaş arası kadınlar İnternet Güvenliği eğitimi alacaklar. Bu kapsamda Denizli’de yaşayan tüm 18-55 yaş arası kadınlara eğitim tırımıza davetli.

 

Kadınların ekonomik ve sosyal konumlarını güçlenmesi, bölgesel ekonomik kalkınmada etkin rol almalarını sağlamak ve fırsat yaratmak için Coca-Cola Türkiye tarafından hayata geçirilen Kız Kardeşim Projesi, 2016 ve 2017 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Yaşam boyu Eğitim Merkezi işbirliği ile yürütülmüştür. Kadınlara kişisel gelişimin yanı sıra iletişim, etkili konuşma ve bireysel motivasyon gibi konularda eğitim içerikleri aktarılmış ve proje kapsamında kendi alanlarında rol model olan, ilham veren lider kadınlarla katılımcılar bir araya getirilerek tecrübe aktarımı sağlanmıştır. 2016 ve 2017 yılında 20 ilde gerçekleşen eğitimlerle 2000 kadına ulaşılmıştır.

 

 

 

 

Kadınların ekonomik hayata katılım konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatılarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almaları için desteklenmesi amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Coca-Cola Türkiye işbirliği ile yürütülen Kız Kardeşim Projesi bu eşitsizliği ortadan kaldırmakta önemli rol oynayacak olup 2018 yılı içerisinde 30 ilde gerçekleştirilecek eğitimler yoluyla 9.000 kadına ulaşacaktır.

 

Proje kapsamında, girişimci olmak ve ekonomik hayata katılmak isteyen kadınlara girişimcilik, finans, bilişim ve iletişim alanlarında eğitim müfredatları aktarılarak destek sağlanacaktır. Ayrıca proje illerinin bazılarında fikir üretme ve girişimcilik kampları ile kadın girişimcilerle ilham buluşmaları gerçekleştirilecektir. Proje yerel eğitimlerine ek olarak İstanbul, İzmir, Gaziantep, Şanlıurfa ve Mersin’de 500 mülteci kadın için de girişimcilik eğitimleri verilecektir.

 

Eğitim Tırımız Yollarda!

 

Kız Kardeşim Projesi Eğitim Tırı Ağustos, Eylül, Ekim aylarında 12 proje ilinde yollarda olacaktır. Proje eğitim tırı içerisinde İnternet Güvenliği Eğitimleri gerçekleştirilecektir. Eğitimin gerçekleşeceği iller; Sinop, Ordu, Erzurum, Kayseri, Adana, Mersin, Antalya, Isparta, Çanakkale, Bursa, Denizli ve Aydın (Kuşadası), ’dır. Her ilde 2 gün boyunca eğitim salonu olarak kullanılacak tırın içerisinde İnternet Güvenliği Eğitimi verilecektir. Eğitim içeriği katılımcıların İnternet Güvenliği ile ilgili temel bilgileri anlamalarına yardımcı olacak içerikleri ve atölye çalışmalarını içermektedir.

 

Eğitimler il merkezlerinde bulunan ‘’Kız Kardeşim Eğitim Tırı’’nda gerçekleşecektir. Eğitim aşağıdaki konuları kapsamaktadır;

 

1. Bilgi, Veri ve Kişisel Veri Nedir?

2. Güvenlik Nedir?,

3. Kişisel Verilerin Korunması

4. Saldırılar ve Saldırganların Tarihsel Süreci

5. İnternet Tehditleri ve Tehditleri Önleme

 

6. Saldırganlar ve Türleri

7. Gelecekte Saldırganlar ve Tehditler

8. Donanım ve Kişisel Cihaz Güvenliği,

9. Sosyal Mühendislik Yöntemleri

10. İnternet ve Bilgi Doğruluğu

İnternet Güvenliği Eğitimleri aynı zamanda “internet güvenliği” farkındalığının oluşturulmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Eğitim tırının Denizli’den sonraki durağı Aydın (Kuşadası) ve Kayseri olacaktır. Detaylı bilgi için; kizkardesim@habitatdernegi.org

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı