Denizli'de Ortaöğretimde Kız Öğrenci Yurdu Atağı!

Kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve onların da insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla 2012’de Birleşmiş Milletler tarafından “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü” olarak ilan edilmiştir.
2018-10-11 18:54:09

"Denizli'de Ortaöğretimde Kız Öğrenci Yurdu Atağı!” 
“İlki Merkezefendi’de”


Kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve onların da insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla 2012’de Birleşmiş Milletler tarafından “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü” olarak ilan edilmiştir.

BM verilerine göre dünyada her beş dakikada bir kız çocuğu şiddet sonucu hayatını kaybediyor. Her dört kız çocuğundan biri henüz çocuk yaştayken evlendiriliyor. İnsan kaçakçılığı suçlarında ise kurbanların %71’i kadınlar ve kız çocuklarından oluşuyor.

Kız çocuklarımızı çocuk yaşta evliliklerden, şiddet, taciz, tecavüz ve her türlü istismardan korumak için onların eğitimini öncelememiz lazım. Ekonomik, sosyal ve psikolojik sorunları bahane ederek kız çocuklarımızın eğitimini feda edemeyiz.

Kız çocuklarımızı devletin güvenli kurumları olan ortaöğretim yurtlarında barındırıp 12 yıllık temel eğitimlerini sağlamak devletimizin sorumluluğundadır. Bu sorumluluk bilinciyle Merkezefendi ortaöğretim kız öğrenci yurt projemizde sona yaklaştık.

Pamukkale, Sarayköy, Honaz ilçelerimizdeki yurt projelerimiz de tüm hızıyla devam ediyor. Kız çocuklarımız, anne ve babalarının gözleri arkada kalmadan güven içerisinde her türlü insanî konforun da sağlandığı bu yurtlarımızda eğitimlerini tamamlayacaklar.

Eğitim-öğretimde fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak ve kız çocuklarımızın her türlü imkandan yararlanması adına pek çok tedbiri almayı sürdüreceğiz.


Dr. Sema RAMAZANOĞLU
64. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı
Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı