SANAYİCİNİN KÖMÜR TEMİNİNDE PROBLEM

26 Ekim günü Denizli Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantının gündeminde Ege Linyit İşletmesinden kömür temini esnasında yaşanan bazı problemlere ve Denizlili sanayicinin yaşadığı genel sorunlar konuşuldu.
2018-10-27 18:13:22

SANAYİCİNİN KÖMÜR TEMİNİNDE PROBLEM

 

26 Ekim günü Denizli Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantının gündeminde Ege Linyit İşletmesinden kömür temini esnasında yaşanan bazı problemlere ve Denizlili sanayicinin yaşadığı genel sorunlar konuşuldu.

 

Son zamanlarda aşırı şekilde artan elektrik ve doğalgaz zamlarından dolayı sanayicilerin kömür kullanımı arttı. Türkiye Kömür İşletmeleri’nin verdiği kömür tahsisleri ise sanayiciye yeterli gelmiyor. Bu nedenle sanayiciler, Denizli Sanayi Odası’nda bir araya gelerek bu konudaki taleplerini dile getirdiler.

 

DSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selim Kasapoğlu ve Meclis Üyesi Selim Yaymanoğlu Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti Denizli Milletvekilimiz Şahin Tin katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan ve üyelerden gelen sorunları ve çözüm önerilerini tek tek not alan DSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selim Kasapoğlu, raporu AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’e sundu.

 

Özellikle talep edilen kömür miktarının oldukça altında tahsis gerçekleştirildiği konusuna vurgu yapan Kasapoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Üyelerimizden aldığımız geri bildirimler, Ege Linyit İşletmesinden kömür temini esnasında yaşanan bazı problemleri ortaya çıkardı. Bu problemlerin başında ise özellikle talep edilen kömür miktarının oldukça altında tahsis gerçekleştirilmesi geliyor. Bu noktada Odamız çatısı altında birlikte hareket edip, ilgili tüm merciler nezdinde güçlü girişimlerde bulunabilmek adına bir toplantı düzenlemek istedik. Toplantımıza davet ettiğimiz Sayın Şahin Tin vekilimiz de bizleri dinlemek ve sorunlarımıza çözüm bulmak için toplantımıza iştirak etti.  Kendisine çok teşekkür ederiz” dedi.

 

Sanayicilerle DSO toplantı salonunda bir araya gelen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, sanayicilere geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Denizlili sanayicinin bu konuda yaşadığı sorunların baş takipçisi olunacağı sözünü verdi. Tin, bunun dışında da sanayicilerimiz tarafından dile getirilen tüm sorun ve önerileri dikkate alarak, gerekli girişimlerin yapılması konusunda da ilk adımları toplantı esnasında attı. Tin, “Ben de sizlerin içerisinden gelen bir kişi olarak sizlerin yaşamış olduğu sorunlarınızı çok iyi anlıyorum. Bu anlamda elimden gelen desteği vermeye de hazırım” diye konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı