PAÜ'DE TEKNOLOJİ ETKİNLİĞİ

Pamukkale Üniversitesi Teknokent Yönetici A.Ş Maker Hareketi, Maker Garaj ve Etkin Teknolojiler AŞ’nin destekleriyle Aralık 2017 tarihinden bu yana düzenlenen “Denizli Maker Meet-Up” etkinliklerinin altıncısı .........
2018-11-08 16:57:53

Pamukkale Teknokent’te Maker Meet-Up Etkinliği Gerçekleştirildi

 

Pamukkale Üniversitesi Teknokent Yönetici A.Ş Maker Hareketi, Maker Garaj ve Etkin Teknolojiler AŞ’nin destekleriyle Aralık 2017 tarihinden bu yana düzenlenen “Denizli Maker Meet-Up” etkinliklerinin altıncısı, “Bilgisayar Programlama Dilleri” temasıyla, Pamukkale Teknokent Konferans Salonunda 130 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Etkin Teknolojiler AŞ'nin kurucusu; Mustafa A. Güner moderatörlüğünde gerçekleştirilen etkinlikte, Pamukkale Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. İlhan Küçükkaplan yaptığı açılış konuşmasında, Denizli’de ‘İnovasyon, Teknoloji, Tasarım ve Girişimcilik’ ekosisteminin merkezi Pamukkale Teknokent’in sunduğu imkanlar ve gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgilendirmeler yaptı.

 

Açılış konuşmasının ardından, Lab2023 Bilişim Teknolojileri AŞ Genel Koordinatörü Tayfun Öziş Erikan "Ruby - Ruby on Rails ve Açık Kaynak Felsefesi", Pamukkale Üniversitesi Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Başkan Yardımcısı Mete Okan Erdoğan "Python Dilinin Gücü ve Geleceği", Mekatronik Mühendisi Raşit Evdüzen ve Elektrik Elektronik Mühendisi Çağatay Yılmaz "C Programlama Dili" başlıklı sunumlarını gerçekleştirerek, katılımcılara ‘Bilgisayar Programlama Dilleri, Yazılım Projelerinin Yönetimi, Gömülü Yazılımlar, Yazılım Araçları, Bilişim Sektöründe Girişimcilik’ konularında bilgilendirmelerde bulundular.

 

Her ay farklı konularda gerçekleştirilmeye devam edecek ‘Denizli Maker Meet-Up’ etkinliği, Denizli’de teknolojinin farklı alanları ile ilgilenen kişi, firma ve kurumları bir araya getirerek, bilgi paylaşımını, iletişimi ve Denizli’de geliştirilen katma değeri yüksek, teknoloji tabanlı projelerin sayısını artırmayı hedefliyor.

 

Bu güne kadar gerçekleştirilen ‘Denizli Maker Meet-Up’ etkinlikleri sayesinde Denizli Maker Topluluğu 400’den fazla kişiye ulaşmış ve gün geçtikçe katılımcı sayısı artmaktadır.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı