CHP ADAY ADAYI İÇEN, BALKON KONUŞMASI İLE START VERDİ

CHP 2019 yerel seçimleri öncesi Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı aday adaylığı için aday adaylığını açıklayan Yılmaz İçen, Partililerin ilgi gösterdiği basın açıklamasını balkon konuşması yaparak gerçekleştirdi
2018-11-17 18:56:47

Açıklamaya, Denizli Milletvekilleri Gülizar Biçer Karaca, Kazım Arslan, Teoman Sancar, İl Başkanı Mahir Akbaba, Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, Merkezefendi Belediye Başkanı Aday Adayı Şeniz Süzek Doğan, partililer ve vatandaşlar katıldı.

HEDEFİMİZ ŞEFFAF BELEDİYECİLİK

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, “Sevgili Yılmaz İçen’de Mustafa Kemal Atatürk’ün bizler ve sizler gibi bir evladı, bir çocuğu. Kendisi 1995 yılından beri, uluslararası pazarlarda tekstil işiyle uğraşan bir iş adamı. Önceki dönemlerde Pamukkale ilçe yönetiminde yer almış, saymanlık gibi zorlu bir görevi başarıyla yürütmüş partilimiz, aynı zamanda hali hazırda Denizli Sanayi Odası’nda komisyon Grup Başkan Vekilliği yapan usta bir iş insanı. Kendisi bu soğuk havada, az sonra söyleyeceği sıcak cümlelerle ne kadar renkli ne kadar Atatürkçü ne kadar partiye bağlı bir isim olduğunu Denizli’de sosyal, demokrat, halkçı, şeffaf, toplumcu bir medeniyetçilik anlayışının hep birlikte nasıl gerçekleşeceğini sizlere de anlatacak” dedi.

 

“Bugün burada Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Büyükşehir aday adayı olmam dışında yerel yönetimlerde büyük değişikliğin öncülüğünü yapacağımız, Türkiye’de çok büyük devrimlere imza atacağımızı belirtmek istiyorum.  Neden bu kadar iddialı konuşuyorum? Çünkü biz yapacağımız her işte şeffaf olduğumuz gibi, bu büyük görev bize tebliğ edilirse, büyük başarı ile el ele çalışacağız” diyen İçen, projelerini şu sözlerle ifade etti:

“DENİZLİ’Yİ DÜNYA KENTİ YAPACAĞIZ”

“Eskisi gibi İhaleler kapalı kapılar arkasında yapılmayacak, açık olacak. Sizler, vergi ödeyenler, ödediğiniz vergilerin her kuruşunun nerelere harcandığını bileceksiniz. Yapacağımız projelerle sosyal demokrat ve toplumcu bir yönetim oluşturacağız. Sanayide, tarımda, turizmde Denizli’mizi şahlandıracağız.  Denizli’yi bu ruhla dünya kenti yapacağız.

“ÜRÜNLERİMİZ AVRUPA, ASYA SOFRASINA ULAŞACAK”

Tarım alanlarımızın bir çok yerlere atıl durumda. Bunlara katma değerleri daha yüksek ürünlerle donatıp, bu ürünlerimizin dalından koptuktan sadece iki gün sonra Avrupa’nın, Asya’nın sofralarına ulaştıracağız. Ekonomik ve  sosyal projelerimiz ile  özgürlükler şehri  ve mutlu insanların yaşadığı bir Denizli kenti yaratacağız. Eğer ekonomimizi yeterince güçlendiremezsek ne Cumhuriyet’imizi ne de sınırlarımızı koruyamayız. ,

“TURİZM HAKETTİĞİ YERE GELECEK”

Türkiye çok önemli bir turizm merkezi olmasına rağmen, maalesef dünyada hakettiği payı alamamaktadır. 2 milyon olan Denizli’ye gelen turist sayısını, 5 yılda 10 milyona çıkaracağız. Bu sayede yeni istihdam alanları açarak  gençlerimizi iş sahibi yapacağız.

“VATANDAŞIN AYAĞI TOZA, ÇAMURA BASMAYACAK”

En büyük sorunlarımızdan birisi imar! Önce altyapımızı oluşturacağız, ondan sonra imara açacağız. Hiç kimse yolu delik deşik yapıp, ülke kaynaklarını çarçur etmeyecek. Yaptığımız altyapı ve üstyapı çalışmalarında insanlarımızı toza, çamura bulamayacağız. Şu anda kullanılan çağ dışı yöntemlerden artık uzaklaşmanın vakti geldi de geçiyor. Biz göreve geldiğimizde yaptığımız çalışmalar sırasında  hiç kimsenin ayağı toz ve çamura basmayacak. İnsanlar Denizli’yi bitmeyen altyapı çalışmaları ile değil; modern görüntüsü ile konuşacak.

“ENGELLİLERE VE SPORCULARA DESTEK OLACAĞIM”

Engelli ve yaşlılarımız bizim aile değerlerimizdir. Onların yanında bir yardımcı olması gerekiyor. Onlara çok özel statüler kazandıracağız.  Biliyorum, Denizli’de amatör ve profesyonel olarak sporla uğraşan sporcularımız yetersizlik ve imkansızlıklar nedeni ile çok sıkıntı çekiyor. Sporcularımıza ve spor kulüplerimize  her türlü katkı ve desteği bizzat kendim yapacağım.

10 BİN KİŞİLİK YURT SÖZÜ

Üniversite öğrencilerimiz, yurt sıkıntısı çekiyor. İlk 5 yıl içerisinde en az 10 bin kişilik yurt yapacağız. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin yaşanan eksiklik nedeni ile kucağına düştüğü sözde cemaat yurtlarında nasıl birer birer heba olduğunu hepimiz gördük, yaşadık. Gençlerimiz yapacağımız yurtlarda vatanına, milletine faydalı, Atatürkçü ve geleceğimizi aydınlatan birer nefer olarak yetişecek ” dedi. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı