MEDYA, DEMOKRASİNİN KOLONLARINDAN BİRİDİR.

GESİFED Yön.Krl.Adına açıklama yapan Başkan Aysun Nalbant, 10 Ocak çalışang azetecilerg ünü sebebiyle yaptığı açıklamada;
2019-01-10 16:47:10

MEDYA, DEMOKRASİNİN KOLONLARINDAN BİRİDİR.

 

Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF), yayınladığı “2018 Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi” nde, bu yıl Türkiye nin iki sıra daha gerileyerek 180 ülke arasında 157'nci olduğunu açıklamıştır.

Gazetecileri Koruma Komitesi (CPJ) ise açıklamasında “2018 yılında ülkemizde 68 gazetecinin tutuklu bulunduğunu” açıklayarak, Türkiye’nin halen basın özgürlüğünün en fazla ihlal edildiği ülke olduğunu açıklamıştır.

Medya alanındaki bu kuruluşların açıklamalarındaki ortak cümle “Son üç yıldır Türkiye’de tutuklu bulunan gazetecilerin tamamının devlete karşı işlenen suçlardan hapiste olduğu” şeklindedir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın sonuna dek katıldığımız şu cümleleri son derece doğrudur:

Kamuoyunun eksiksiz, tarafsız, doğru bilgilendirilmesi ve vatandaşlarımızın haber alma hakkının korunması demokrasimizin işlerliği açısından hayati öneme sahiptir.

Öyleyse, bu göstergeler 2019 da tamamen değişmeli, ülkemiz yönetenlerinde ve yargıda; “halkın haber alma hakkına özen” konusunda daha güven ve umut veren bir duruş, samimiyetle sergilenmeli, TÜRKİYE layık olduğu seviyelere gelmelidir.

Gazetecilerimizin de, meslek ilkelerini koruyarak, doğru ve tarafsız habercilik yaparak, bağımsız ve özgür kalemleriyle çalışarak, bu samimi duruşa katkıda bulunmalarının gereğine, önemine ve kıymetine inanıyoruz.

 

Göstergeler, yönetim ve yargımızın olduğu kadar medya camiasının da duruşu ve katkısıyla düzelecek, halk hak ettiği haber alma özgürlüğüne tam kavuşacak, böylece uluslararası göstergelerdeki yerimiz düzelecektir.

 

Tam demokrasi için, medyanın özgür-etik - yasalara uygun ve bağımsız işlerliğine ihtiyacımız büyüktür.

 

Bu ihtiyacın giderilmesi için sektördeki tüm paydaşların aynı inanç ve düşüncede olmaları gereklidir.

 

Bu hissiyatla tüm gazetecilerimizin ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ kutlarız.

 

Saygılarımla

 

Aysun Nalbant

GESİFED Yön.Krl.Adına.

 

GESİFED Hakkında: TÜRKONFED üyesi olan GESİFED 2012 yılında kurulmuştur. Çatısı altında 10 dernek yer almaktadır. Üyeleri arasında Aydın Girişimci Kadınlar Derneği, Aydın Genç İşadamları Derneği, Bodrum Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği, Denizli Genç İşadamları Derneği, Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği, Denizli Soroptimist Kulübü(İş ve Meslek Kadınları Derneği), Didim Genç İşadamları Derneği, Girişimci Kadınların Desteklenmesi Derneği, Söke Genç İşadamları Derneği, Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği yer almaktadır. GESİFED, Çatısı altında 29 federasyon ve 235 dernek üzerinden 24 bin iş insanı ve 40 bine yakın şirket yer alan TÜRKONFED üyesidir.

ETİKETLER : denizli haberleri denizliden haber sonnokta pamukkale merkezefendi denizli subaşıoğlu zolan zeybekci fetö denizlispor fenerbahçe galatasaray
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ASAYİŞ haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı