BU ŞARTLARDA ZOR SPORCU YETİŞİR

Çal Belediyespor’un Başkan Yardımcısı avukat Ahmet Türk, mevcut eğitim sisteminde sporcu yetiştirmenin çok zor olduğunu, eğitim sistemi ile sporcu yetiştirmenin bir birini desteklemesi gerekirken çatıştıklarını söyledi
2019-01-10 16:54:59

Çal Garası’nın hukukçu başkan yardımcısından ‘Eğitim’ sitemi geldi.

 

“BU ŞARTLARDA ZOR SPORCU YETİŞİR”

 

Denizli Çal Belediyespor’un Başkan Yardımcısı avukat Ahmet Türk, mevcut eğitim sisteminde sporcu yetiştirmenin çok zor olduğunu, eğitim sistemi ile sporcu yetiştirmenin bir birini desteklemesi gerekirken çatıştıklarını söyledi. Türk, “Haftada 40 saat okula giden çocuk, spor yapmaya zaman bulamıyor. Alt yapıdan yetiştirdiğimiz futbolcular da tercih ettiği okula gitme adına kulüpten ayrılıyor, verdiğimiz emekler boşa gidiyor” dedi.

Eğitim sistemi ile spor arasında yaşanan çatışma sonucu, aileler ve öğrencilerin spor ile eğitim arasında tercih yapmak zorunda olduğunu söyleyen Çal’ın hukukçu başkan yardımcısı Ahmet Türk, “Türkiye’de az sayıdaki topluluk spordan para kazanıyor. Oysa, sağlıklı bireyler ve sağlıklı toplum için spor tercih edilmeli. Çal Belediyespor’un alt yapı katagorilerinde 200 sporcu var. Kulübümüz emek veriyor, para harcıyor ama maalesef verilen emeklerin karşılığını almak zor. Çünkü, sistemde bir arıza var. Okulu bırakan sporcu eğitimsiz sporcu oluyor, okula devam etmek isteyenlerin çoğu da sporu bırakıyor. Bu kervan böyle yürümez. Spor ile eğitim birlikte koordineli şekilde yürümelidir. Eğitim yapımızdaki çarpıklıklar ve eksiklikler giderilip, spor yapan toplum haline gelmeliyiz” diye konuştu.

Ahmet Türk, Çal Belediyespor’un sezonu şampiyon olarak tamamlayıp, gelecek sezon da Bölgesel Amatör Lig’de profesyonel lige yükselmenin mücadelesini vereceğini sözlerine ekleyerek, “Çal’ın sosyo-kültürel değerini arttırmak için elimizdeki Çal Belediyespor markasını en iyi şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Yakın zamana kadar Çal’ı tanımayanlar Çal Garası sayesine Çal’ı tanır hale geldi” yorumunda bulundu.

ETİKETLER : denizli haberleri denizliden haber sonnokta pamukkale merkezefendi denizli subaşıoğlu zolan zeybekci fetö denizlispor fenerbahçe galatasaray
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı