Güçlü Bir Denizli ve Toplum İçin Güçlü Basın

Millet İttifakı’nın Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar bir toplumun sağlam temellere sahip olmasının yolunun, basın emekçilerinin özgür bir çalışma ortamında, yüksek yaşam standartlarına sahip olmasından geçtiğini söyled
2019-01-10 22:30:08

Güçlü Bir Denizli ve Toplum İçin Güçlü Basın

İYİ Parti ve CHP’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. tüm basın emekçilerinin gününü kutladı. Bahtiyar açıklamasında, bir toplumun sağlam temellere sahip olmasının yolunun, basın emekçilerinin özgür bir çalışma ortamında, yüksek yaşam standartlarına sahip olmasından geçtiğini söyledi. Bahtiyar, basın çalışanlarının yaşadığı sorunların çözümünde ve haklarının korunmasında, yönetimlerle basın çalışanlarının birlikte hareket ederek, karşılıklı görüş alışverişinin önemini vurguladı.

İYİ Parti ve CHP’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Ümit Bahtiyar açıklamasında, bir toplumun medya ve basın gücü ile orantılı bir işleyişe sahip olacağının da altını çizdi. Bahtiyar; “bugün, bütün yazılı ve görsel basın kuruluşlarımız ve basın emekçilerimiz birçok açıdan zor şartlarda görevlerini yerine getirmeye çalışıyor. Oysa basınımızın gücü toplumsal yapımızı ve işleyişimizi de gösteren önemli bir göstergedir.” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Ümit Bahtiyar; “Dünyanın kabul ettiği bir gerçek vardır. Medya, basın her zaman toplumdaki dördüncü kuvvet olarak tanımlanır. Yani toplumsal işleyişte yeri yasama, yürütme ve yargıdan sonra gelir. Çünkü basın bir toplumun gözü, kulağı, haber alma hakkı, haber ağı, refleksidir. Dolayısıyla, basınını, ekonomik olarak yüksek yaşam standardı ve özgür çalışma ortamı ile güçlendiren toplumlar aynı ölçüde güçlü ve sağlam temellerini koruyabilecektir.” dedi. Bahtiyar basın emekçilerinin bugün tüm Türkiye’de olduğu gibi Denizli’de de birçok açıdan zor şartlarda görevlerini yerine getirdiğinin altını çizerken, bu sorunlara çözümünde ve basın çalışanlarının haklarının korunmasında yönetimlerin ve basın çalışanlarının birlikte hareket ederek, karşılıklı görüş alışverişinde bulunmalarının önemini vurguladı. Bahtiyar; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla tüm basın emekçilerinin gününü kutladı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı