CW ENERJİ KONKORDATO TALEBİNİ GERİ ÇEKTİ

Enerji devi CW Enerji konkordato talebinde bulunarak 17 Ekim 2018 tarihinde “Geçici Mühlet Kararı” almış idi. Şirket yetkilileri Mahkeme’ye yaptığımız başvurarak Konkordato sürecini 07 Ocak 2019 tarihinde sonlandırılmıştır.
2019-01-11 16:43:04

 

Bilindiği üzere güneş paneli üretiminde ülkemizde ve Avrupa’da lider konuma sahip şirketimiz CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CW Enerji) güçlü ve kararlı adımlarla gerek ülkemizde gerekse yurtdışında faaliyetlerine devam ederken geçtiğimiz yaz aylarında, dış etkenlerin de katkısı ile yaşanılan ekonomik zorlukların bir yansıması sonucunda 16 Ekim 2018 tarihinde Antalya Asliye Ticaret Mahkemesi’ne Konkordato başvurusu yaparak, 17 Ekim 2018 tarihinde “Geçici Mühlet Kararı” almış idi.

Şirketimiz konkordato başvurusundan feragat etmeyi ve Geçici Mühlet kararının kaldırılarak sürecin sonlandırılmasını kararlaştırmıştır. Mahkeme’ye yaptığımız başvurumuz sonucunda şirketimiz hakkındaki geçici mühlet kararı ve Konkordato süreci 07 Ocak 2019 tarihinde sonlandırılmıştır.

Ekte konuya ilişkin “Enerji Devi CW Enerji, Konkordato Talebini Geri Çekti” başlıklı Yönetim Kurulumuz tarafından yapılan kamuoyu açıklaması yer almaktadır.

 

Değerli Kamuoyuna,

 

Bilindiği üzere güneş paneli üretiminde ülkemizde ve Avrupa’da lider konuma sahip şirketimiz CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CW Enerji) güçlü ve kararlı adımlarla gerek ülkemizde gerekse yurtdışında faaliyetlerine devam ederken geçtiğimiz yaz aylarında, dış etkenlerin de katkısı ile yaşanılan ekonomik zorlukların bir yansıması sonucunda 16 Ekim 2018 tarihinde Antalya Asliye Ticaret Mahkemesi’ne Konkordato başvurusu yaparak, 17 Ekim 2018 tarihinde “Geçici Mühlet Kararı” almış idi.

Konkordato başvurusunun yapılmasında, mahkeme başvurumuzda da dayanakları ile açıkça ifade ettiğimiz üzere, Şirketi-mizin borca batık olmamasına ve sermayesinin tamamını korumasına karşılık, yaptığımız Sanayi 4.0 normlarında ve 165 Milyon TL tutarındaki yeni fabrika yatırımımız ve çeşitli müşterilerimizin siparişleri doğrultusunda, maliyetlerinin tamamı-nı kendi kaynaklarımızdan karşılamak suretiyle geliştirerek, anahtar teslimi ve satışa hazır hale getirdiğimiz yaklaşık 50 MW büyüklüğünde güneş enerjisi santrallerinin (GES) ve maksimum %10’luk kısmı avans ödemesi olarak alınan ve tarafımızca üretimi gerçekleştirilen yaklaşık 30MW güneş panellerinin söz konusu müşterilerimiz tarafından, satın alınma-ları için gerekli finansman kaynaklarını geçtiğimiz dönemde yaşanan kredi piyasasındaki daralma sebebiyle, kullanılama-ması ve değişen piyasa koşulları nedeniyle üçüncü kişilerden alacaklarımızı zamanında tahsil etmekte yaşadığımız güçlük neticesinde, şirketimizin kısa vadeli yükümlülüklerini yerine getirmekte zorluk yaşayabileceği öngörüsü etkili olmuştu.

Ancak şirketimiz konkordato başvurusu sonrasında dahi başarılı çalışmalarına devam etmiş, günlük üç vardiya ile süren üretim faaliyetlerini kesintisiz devam ettirerek ülkemiz ve geleceğimiz için çalışmaya ve üretmeye devam etmiştir. Konkordato süreci içerisinde Şirketimiz tarafından gerek bankalara ve tedarikçilerimize, gerek ise çalışanlarımıza ve üçüncü kişilere karşı tüm yükümlülüklerimiz zamanında ve eksiksiz olarak yerine getirilmeye gayret edilmiş ve Şirketimizin içinde olduğu süreçten kimsenin olumsuz etkilenmemesi, azami çaba gösterilmek suretiyle, sağlanmıştır. Aynı süreç içerisinde Şirketimiz ihracat çalışmalarına da yoğunlaşmış ve geçtiğimiz 2,5 aylık dönem içerisinde yurtdışında yeni 12 ülkede distribütörlük anlaşmaları imzalayarak yurtdışı satışlarını ve ihracatını önemli ölçüde ve istikrarlı bir biçimde artırmış, ülkemiz için değer yaratmaya devam etmiştir.

Bu süreç içerisinde, Şirketimiz kendi kontrolü dışında bulunan sebepler ile yaşadığı bu dönemi, tüm kreditör bankalarımı-zın, piyasa tedarikçilerimizin, çalışanlarımızın, başvuru süreci içerisinde çalışmalarımızı gözetleyen ve denetleyen Mahke-me’nin ve hukuk ve finans danışmanlarımızın özverili ve anlayışlı çalışma ve yaklaşımlarının da katkılarıyla, güçlenerek atlatmış ve bu süreci çok iyi yöneterek nakit akışındaki olumsuzlukları gidermiş, son 5 yılda sergilediği etkileyici büyümeyi bu süreçte dahi devam ettirmiştir. Bu gelişmelerin sağlanmasında, ülkemizin geçtiğimiz dönemde yaşadığı olumsuzlukların hızlı ve etkin bir şekilde giderilmesi ve sektörümüzün geleceğe güvenle bakabilmesinin sağlanması da son derece önemli olmuştur. Bu nedenle tüm kreditörlerimize ve yetkililerine, piyasa tedarikçilerimize, tüm müşterilerimize ve yatırımcıları-mıza, konkordato komiserlerine, finans danışmanımız Finans Denetim YMM A.Ş. ortağı İbrahim Türkiş’e ve hukuk danışmanımız ve avukatımız Öztekin & Co. ortağı Av. İbrahim Doğu Öztekin’e içtenlikle teşekkür ederiz.

Sonuç olarak tüm bu olumlu gelişmeleri ve şirketimizin tüm paydaşlarına karşı yükümlülüklerini zamanında yerine getirdiğini ve getirmeye devam edebileceğini değerlendiren Şirketimiz Yönetim Kurulu, hukuk ve finans danışmanlarımızın da görüşlerini dikkate alarak, Konkordato başvurumuzdan feragat etmeyi ve Geçici Mühlet kararının kaldırılarak sürecin sonlandırılmasını kararlaştırmış ve Mahkeme’ye yaptığımız başvurumuz sonucunda şirketimiz hakkındaki geçici mühlet kararı ve Konkordato süreci 07 Ocak 2019 tarihinde sonlandırılmıştır.

 

 

 

 

 

 

Şirketimiz, bundan sonra da faaliyetlerine güçlü adımlarla ve hız kesmeden devam ederek Ülkemiz ve geleceğimiz için çalışmaya ve üretmeye devam edecek ve özellikle yurt dışı pazarlardaki etkinliğini 30 ülkeye yaygınlaştırarak büyütecek, ülkemizde ürettiği ürünleri tüm dünyaya ihraç edecek ve ülkemizde olduğu gibi uluslararası pazarlarda da büyük ve önemli anahtar teslimi GES projeleri gerçekleştirecektir.

Güneşin olduğu her yerde biz varız…

Saygılarımızla,

 

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş.

adına

 

T. Tarık Sarvan Volkan Yılmaz

Yönetim Kurulu Başkanı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

ETİKETLER : denizli haberleri denizliden haber sonnokta pamukkale merkezefendi denizli subaşıoğlu zolan zeybekci fetö denizlispor fenerbahçe galatasaray
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MAGAZİN haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı