Afet ve Acil Durum Bu Kadroya Teslim

Afet ve acil durum hallerinde bilgileri değerlendirmek, alınacak önlemleri belirlemek, uygulanmasını sağlamak ve denetlemek, kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları arasındaki koordinasyonu sağlamak amacıyla
2019-02-12 21:03:33

Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

 

Afet ve acil durum hallerinde bilgileri değerlendirmek, alınacak önlemleri belirlemek, uygulanmasını sağlamak ve denetlemek, kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları arasındaki koordinasyonu sağlamak amacıyla Denizli Valisi Hasan Karahan başkanlığında Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

112 Acil Çağrı Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Vali Hasan Karahan, 11 'inci Komando Tugay ve Garnizon Komutan V. Bilal Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Vali Yardımcısı Celalettin Cantürk, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Metin Düz, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Erdinç Gündüz, Denizli Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ve ilgili kurum amirleri katıldı.

Afet meselesinin hem bireysel hem kurumsal hem de toplumsal olarak üzerinde azami hassasiyet gösterilmesi gereken bir konu olduğunu belirten Valimiz Hasan Karahan; “Hem kamu hizmetlerini yürütürken hem de günlük yaşantımızda afet konusu sürekli gündemimizde olmalı. Afetlere yönelik gerekli tedbirleri almak ve hazırlıklı olmak adına atacağımız adımlar, tespit, değerlendirme ve bunlar ışığında alacağımız kararlar, yapacağımız planlar ve tatbikatlar ile kurumlar arası koordinasyon çok önemli. Oluşturacağımız müdahale planı doğrultusunda bir afet durumunda kimin, hangi kurumun ne yapacağını bilmesi, herkesin bulunduğu bölgede gerçekleşebilecek afet türleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

 

Toplantı süresince Sayın Vali ve Koordinasyon Kurulu Üyelerine Denizli Yerel Düzey İl Afet Müdahale Planı (TAMP- Denizli) ve Afet Yönetimi ve Karar Destek Sistemi (AYDES) hakkında bilgilendirme sunumu, Koordinasyon kurulunun İl Afet planı hakkında görüş ve öneriler yapıldı. Ayrıca; İl bazında 2018 yaşanan olaylar ve koordinasyon durumu değerlendirildi. Gerçekleştirilecek olan tatbikatlar, eğitimler ve Kurumlar arası entegre konuşularak, Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında hazırlanan İlimizin Afet Müdahale Planı değerlendirildi.

ETİKETLER : Denizli denizli haberleri Fetö denizlispor Beşiktaş Fenerbahçe Galatasaray Türkiye Pamukmkale merkezfendi Gürlesin subaşıoğlu Tavas Buldan Acıpayam Çal Çameli
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı