NAZİLLİ BLD. BAŞKANI ALICIK, İDDİALARA SERT CEVAP VERDİ

Nazilli Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Haluk Alıcık sosyal medyada yayınlanan video ile ilgili basın açıklaması yaptı. Alıcık "Belediyemizce iş akdine son verilen bu kişi, hemen akabinde Aydın Büyükşehir Belediyesi nezdinde güvenlik görevlisi olarak işe alınmıştır. " dedi.
2019-03-09 19:55:44

Kamuoyuna Duyuru

Öncelikle Nazillili kadınlarımız başta olmak üzere, tüm kadınlarımızın 08 Mart 'Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü bir daha kutlarım. Dün yani 08 Mart 2019 Cuma günü, adını dahi ilk defa duyduğum, haber sitesi olduğu iddia edilen bir mecrada başlayıp akabinde sosyal medyada yayınlanan bir görüntü ile şahsıma yönelik kadına şiddet uyguladığım yönündeki iftira ile karşılaşmış olmanın derin üzüntüsünü yaşamaktayım. Herkesce öncelikle bilinmesini isterim ki ben siyasetçiden önce, bir kadının evladı, bir kadının eşi, 3 tane kız çocuğunun babasıyım. Bahse konu görüntü halk nezdinde şahsıma ve Cumhur ittifakına gösterilen yüksek teveccüh karşısında, zillet ittifakının yereldeki piyonlarının kurguladığı bir senaryodur.

Yüz kızartıcı suçtan işten çıkardık, Aydın Büyükşehir Belediyesi işe aldı

Bilinmesini isterim ki görüntüdeki bayan İnci CELASUN isimli kişi olup, daha önce 2016 yılına kadar Belediyemiz bünyesindeki hukuk servisinde çalışmış bir kimsedir. Çalıştığı dönemde iyi niyet ve ahlak kuralları ile bağdaşmayacak eylemleri nedeniyle kendisinin iş akdi fesh edilmiş olup, bu nedenle şahsıma ve kurumumuza karşı kin gütmüş birisidir. Görüntüdeki olay 2016 yılında yaşanmış olup adı geçen kişi önceden planlı bir şekilde gizli kamera ile çekim yapmış, işine yarayacağını düşündüğü bu görüntüyü 3 yıl sonra aleyhe kullanılması için zillet ittifakının yereldeki piyonlarına vermiştir.

Dikkatinizi çekerim ki belediyemizce iş akdine son verilen bu kişi, hemen akabinde Aydın Büyükşehir Belediyesi nezdinde güvenlik görevlisi olarak işe alınmış, bugün için hala aynı işte çalışmaktadır. 3 yıl sonra sözüm ona bir haber sitesi ve sosyal medya aracılığıyla servis edilen bu görüntü ile ön gördükleri amaç açıkça ortadadır ki şahsımı kamuoyunda küçük düşürüp, oy devşirme çabasıdır.


Kurgu ve algı operasyonu Türk adaleti önünde hesap verecek

Çok değerli Nazilli halkı ve sayın basın mensupları; “korkunun ecele faydası yoktur”. Cumhur ittifakımızın Nazillimiz’de ve Aydın genelinde geldiği nokta, anketlerdeki oy oranları ortadadır. Zillet ittifakı seçmen ve sandıkla elde edemeyeceği sonuca, ne yazık ki Fetö artığı oyunlarla ulaşmayı amaçlamaktadır. Şahsımın anketlerdeki oyu %68 seviyesinde, Sayın Mustafa SAVAŞ’ın Nazilli ilçemizdeki oy oranı % 62 seviyesinde olup, il bazında sayın Mustafa SAVAŞ’ın %53 seviyesinde olduğu net bir şekilde ortadayken zillet ittifakının yerel unsurları bahse konu görüntülerle belden aşağı siyaset yapmaya çalışmaktadır. Hepinizin malumu siyaset sahada yani halkın içinde belli ilke ve etik kurallar içerisinde yapılır. Böyle de yapılmalıdır. Vakti zamanında kimlerin belden aşağı siyaset yaptığı, kurgu ve montaj videolarla neleri amaçladığı, algı operasyonları ile nerelere varmaya çalıştığı tüm kamu oyunun malumudur. Bahse konu kurgu ve algı operasyonunda dahli olan herkesle, görevi, konumu ve sıfatı ne olursa olsun yüce Türk adaleti önünde cezai ve hukuki olarak hesaplaşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Sandıkta cevabı halktan alacaklardır

“Meyve veren ağaç taşlanır” hepimizin malumu olup, 10 yılını ikmal ettiğim Belediye Başkanlığında hali hazır seçim çalışmalarına ilk günkü heyecan ve azimle devam etmekteyiz. Mesnetsiz ve gerçek dışı iddialarla gündemi meşgul etmeye çalışmanın kimseye faydasının olmadığı seçim sonuçlarında görünecektir. Biz her zamanki gibi sıkmadık el, çalmadık kapı, girmedik gönül bırakmayacağız. Seçim sathında yaşadığımız bu olay göstermektedir ki, siyasi olarak başarı sağlayamayacağını anlayan bazı rakiplerimiz, gerçek dışı ve çirkin yollara başvurmaktan çekinmemektedir. Başımızın tacı kadınlarımız açısından çok büyük anlam ifade eden böylesine bir günde, böyle bir olayla adımın anılmasını isteyenler, sandıkta gereken cevabı halkımızdan alacaktır.

Kamu oyuna saygıyla duyurulur.

 

Haluk Alıcık

Nazilli Belediye Başkanı

Cumhur İttifakı Nazilli Belediye Başkan Adayı

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı