DENİZLİ ESNAF ODALARI BİRLİĞİ’NDE SEÇİM HEYECANI

Denizli Esnaf Odaları Birliği olağanüstü seçime gidiyor. Birlik Başkanı Turgut Devecioğlu’nun Honaz Belediye Başkan adaylığı için istifa etmesinden sonra olağanüstü genel kurul kararı alındı. Süreç ise heyecanlı işliyor, başkan kim olacak?
2019-04-11 18:54:17

 

DENİZLİ ESNAF ODALARI BİRLİĞİ’NDE SEÇİM HEYECANI

Denizli Esnaf Odaları Birliği olağanüstü seçime gidiyor.  Birlik Başkanı Turgut Devecioğlu’nun Honaz Belediye Başkan adaylığı için birlik başkanlığından istifa etmesinden sonra birlik faaliyetlerini Manavlar ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı ve Başkanvekili Mehmet Ali Erbeği sürdürüyor. Birlik ise olağanüstü seçim kararı ve zamanlaması ile dikkat çekti. Erbeği’nin de aralarında bulunduğu 8 kişilik yönetim kurulu (9 kişilik yönetim kurulunda başkan Devecioğlu istifa ettiği için 8 kişiye indi) olağanüstü seçim kararı aldı.

Başkanvekili Mehmet Erbeği’nin başkan adayı olduğu Esnaf Odaları Birliği seçimi 28 nisan Pazar günü Zebrano düğün salonunda gerçekleşecek.

Başkan adayı olarak Birlik Başkanvekili Mehmet Ali Erbeği seçim çalışmalarını sürdürüyor.  Başkan Adayı olarak görüştüğümüz Mehmet Ali Erbeği seçim sürecinin herkese açık olduğunu söyledi. Başkanvekili ve başkan adayı Erbeği “Birliğimize kayıtlı odalarımızın başkanları içinde dileyen oda başkanı arkadaşımız birlik başkanlığı için aday olabilir. Bu bir hizmet yarışıdır. Seçim süreci başlamıştır.” dedi. Erbeği daha önce de Birlik başkanlığı için aday olmuş ve dönemin başkanı Musa Çelikkol karşısında az farkla seçimi kaybetmişti.

Denizli Esnaf Odaları birlik başkanlığına getirilen Turgut Devecioğlu’nun Honaz’da başkan adayı olduğu için görevinden istifa etmesinden sonra yaşanan süreç ise dikkat çekti.

Başkan Devecioğlu’nun başkan seçilememesi halinde 30 gün içinde tekrar birlik başkanlığına dönme hakkı var. Yasalar bu hakkı Devecioğlu’na verirken Birlik yönetimi tarafından alınan olağanüstü seçim süreci ve Honaz’da yaşanan süreç dikkat çekti. Turgut Devecioğlu başkan seçilirse seçim süreci normal işleyişine devam edecek. Devecioğlu Başkan seçilemez ise yasal olarak birlik başkanlığı görevine dönmek isterse ne olacak?

Olağanüstü genel kurul kararı için bazı oda başkanları acele edildiğini, ilerde sıkıntı yaşanabileceğini belirtiyor.

Farklı isimler ortada dolaşmasına rağmen birlik üyesi bazı başkanların gündeme getirdikleri isimler ise Oto Tamirciler Odası Başkanı Süleyman Akşit ve Terziler Odası Başkanı Atalay Coza.

Terziler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Atalay Coza “ Biz hizmet, bütünleşme ve dayanışma oluşumu içinde hareket etmeye çalışıyoruz. Önceliğimiz kesinlikle ve kesinlikle Turgut Devecioğlu’dur. Burada gelinen süreç Turgut Devecioğlu’na ihanettir, seçim sürecinde bütün enerjisine seçimlere veren bir başkanın yokluğunda arkasından dolaşmaktır. Tekrar söylüyorum altına çize çize söylüyorum. Turgut Devecioğlu aday olursa önceliğimiz Devecioğlu’ndan yanadır. Olmak istemez ise şahsıma yönelik teveccüh gösteren arkadaşlar var. Başkan adayı olarak bismillah der yola çıkarız. “ dedi.

 

Birlik olağanüstü seçimlerinde 67 oda ve 490 üye oy kullanacak

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MAGAZİN haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı