GENÇ MÜCİT ARANIYOR YARIŞMASINA YOĞUN KATILIM

Denizli İhracatçılar Birliği organizatörlüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen "Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması”nın dördüncüsü,12 Nisan 2019 Cuma günü düzenlendi.
2019-04-13 13:16:52

Denizli İhracatçılar Birliği organizatörlüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen "Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması”nın dördüncüsü,12 Nisan 2019 Cuma günü düzenlendi.

Son derece coşkulu bir katılımla gerçekleşen ve Denizli Protokolünün de yer aldığı final gecesinde, 1200’ün üzerindebaşvuru arasından büyük bir titizlikle seçilen ve finale kalan projeler değerlendirildi, kazanan “Genç Mucitler” ödüllendirildi.

DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu açılış konuşmasında, gençlere inovasyon bilinci aşılamak amacıyla çıkılan “İnovasyon Yolculuğu” kapsamında düzenlenen Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması’na yapılan yüksek sayıda başvurudan duydukları memnuniyeti ifade etti.

Sürecin başlangıcından final gecesine kadar geçen zaman diliminde gençlere fırsat verildiğinde, gençlerin neler yapabileceklerini bir kez daha kanıtladıklarını belirten Hüseyin Memişoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün artık oldukça yoğun bir rekabet ortamının içindeyiz. Yıllar geçtikçe şunu çok net görüyoruz ki; ihtiyaçlarımız her ne kadar benzer olsa da, isteklerimiz her geçen gün farklılaşıyor.

Amaçlar geçmiştekiyle aynı olsa da, araçlar farklılık gösteriyor. Bu farklılaşmanın sonucunda da elbette farklılığı sunabilenler başarılı oluyor. Fark yaratamayanlar ve geleceği okuyamayanlar ise eninde sonunda sıradanlaşıyor.

Farklı sektörlere güçlü giriş yapan ve pazar paylarını hızla artıran şirketlerin teknoloji, Ar-Ge, inovasyon, tasarım ve markalaşmayı doğru biçimde harmanladıklarını görüyoruz. Bazıları kullanım kolaylığı sunmak adına yalınlığa odaklanıyor, bazıları ise kalitenin lüks tasarımdan geçtiğini savunuyor.

Tam da bu noktada, inovasyonun ne denli önemli olduğu bir kez daha karşımıza çıkıyor. Aslında inovasyonun, temel olarak yaratıcı düşünceden başladığını net bir biçimde görüyoruz. Ancak sadece düşünmenin yetmediği, fikir aşamasından sonra harekete geçmenin ve yol almanın ne denli hayati olduğunu her seferinde tecrübe ediyoruz.”

KAZANAN HEPİMİZ OLACAĞIZ

İnovasyona ilişkin istatistiki verilere de değinen Hüseyin Memişoğlu; ülkemizin Küresel İnovasyon Endeksi’nde 50. Sırada yer aldığını belirterek, üst sıraları zorlamak için ülke genelinde yapılan inovasyon odaklı çalışmaların öneminin altını çizdi ve sözlerini teşekkür dileklerini sunarak şu şekilde noktaladı:

“Bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese; yanımızda olan tüm katılımcılarımıza, kıymetli jüri üyelerimize, DENİB Yarışma Komitemize, değerli sponsorlarımıza ve birkaç saat sürecek final gecesi için, işin mutfak kısmında hiç durmadan aylardır çalışan ekibimize şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına teşekkür ediyorum.

Finalde yarışacak tüm genç mucitlerimize eğitim ve meslek hayatlarında bir kez daha başarılar diliyorum. İnanın, bu gece sadece birkaç kazanan olmayacak. Kazanan hepimiz olacağız!”

Dereceye Giren Genç Mucitlerimiz şu şekildedir:

Lise Kategorisi

1. Emine Zengin– Yaşar Kımıl Fen Lisesi Öğrencisi, Öğretmeni Mustafa Erden

2. Eren Okul- Özel Gelişim Temel Lisesi Öğrencisi, Öğretmeni Feriştah Selcen Okul

3. Ömer Faruk Okal- Nezihe Derya Baltalı Bilim Sanat Merkezi Lisesi Öğrencisi, Öğretmeni Bilge Yıldırımoğlu

Jüri ÖdülüYunus Ömercioğlu- Denizli Organize Sanayi Bölgesi MTAL Lisesi Öğrencisi, Öğretmeni Süleyman Tepeli

Ortaokul kategorisi

1. Sudenaz Sakallıoğlu- Hayırseverler Ortaokulu Öğrencisi, Öğretmeni Demet Gülcan

2. Buket Şenel–PEV Koleji Öğrencisi, Öğretmeni Yener Çelik

3. Bengisu Berra Akay- Bengisu Erten– Hayırseverler Ortaokulu Öğrencisi, Öğretmeni Devlet Demet Gülcan

Jüri Ödülü Doğan Seyfi Coşgun–Esentepe Ortaokulu Öğrencisi, Öğretmeni Ahmet Faruk Özyılmaz

İlkokul kategorisi

1. Zeynep Kart- Nezihe Derya Baltalı Bilim Sanat Merkezi İlkokullu Öğrencisi, Öğretmeni Dudu Kaya

2. Ömer Demirtaş–Ülker Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi İlkokulu öğrencisi, Öğretmeni Aysel Çalık

3. Ceylin Küçükkaplan– Pamukkale Atatürk İlkokulu Öğrencisi, Öğretmeni Nuran Yaşa

Jüri Ödülü MelihKerem Akgüneş-  Nezihe Derya Baltalı Bilim Sanat Merkezi İlkokulu Öğrencisi, Öğretmeni Ahmet Okul

SİHİRBAZLIK GÖSTERİSİ

"Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması”nda Yetenek Sizsiniz Türkiye'de 1. olan Kıvanç ve Burak ikilisi katılarak inanılmaz numaralarıyla Denizli'deki vatandaşları büyüledi. İlk önce peçede kaybetme numarasını gösterdi. Daha sonra masayı uçurdu. Kart numaralarıyla insanları tekrar büyüledi ve son numaralarından birisi olan konserveden saat çıkartma numarası ise vatandaşların alkışını aldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MAGAZİN haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı