Rektör Bağ’dan 19 Mayıs Mesajı

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımladı.
2019-05-17 18:22:20

Rektör Bağ’dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımladı.

1918 Mondros Mütarekesi sonrasında ülkemizin birçok bölgesi düşman işgaline uğramış, memleketin dört bir yanında bu işgallere karşı halk dirençli bir mücadele göstermekteydi. Birinci Dünya Savaşı sonrası zorlaşan koşullara rağmen, aziz milletimizin yılmadan ve yorulmadan başlattığı kurtuluş mücadelesinin ilk kıvılcımı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak basması ile yakılmıştır.

 

19 Mayıs 1919, Türk Milleti’nin düşmandan kurtuluşunun ilk adımının bir simgesi olup aynı zamanda bu kutlu mücadelenin mihenk taşıdır. Vatanı ve milletin istikbalini aklın ve bilimin ışığında muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak olan Türk gençliğine emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizsiniz. Cumhuriyet’i biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.” sözü ile de bu konuda gençlere düşen görevi açıkça belirtmiştir. Aynı zamanda, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Gençliğe Hitabesi’nde bağımsız bir milletin olmazsa olmazlarını ifade ederek, Türk gençliğine olan güvenini ve inancını açıkça ortaya koymuştur. Bu kutlu tarihin 100. yıl dönümüne ulaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşarken, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize tüm imkânsızlıkların üstesinden gelerek bir devlet ortaya çıkaran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi ve onların verdiği takdire şayan mücadeleyi her daim hatırlamak ve yeni nesillere anlatmak bizlerin asli ve öncelikli görevlerinden biridir.

 

Pamukkale Üniversitesi olarak bizler; aklın ve bilimin çizgisinde, çağın teknolojileri ve yenilikleri doğrultusunda yeni nesillerimizi, ulusal ve uluslararası düzeyde teknoloji, bilim, sanayi, kültür, sanat ve spor gibi birçok alanda ülkesini ve milletini müreffeh kılan gençler

olarak yetiştirmek amacındayız. Tüm bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs 1919’un 100. yıl dönümünde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı en kalbi duygularla kutlarken, bu vatan ve bayrak uğruna canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.

 

Sevgi ve selamlarımla…

 

Rektör

Prof. Dr. Hüseyin Bağ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı