Buldan Açık Hava Okulu gibi

Buldan’nın ahşap ve cumbalı olan eski evlerinin saçak ve gerdanlıklı bacaları ,cumbalı sundurmaları Mimarlık Fakültesi Öğrencilerinin de vazgeçilmezi oldu.
2019-05-20 12:15:39

Buldan Açık Hava Okulu gibi

Buldan’nın ahşap ve cumbalı olan eski evlerinin saçak ve gerdanlıklı bacaları ,cumbalı sundurmaları Mimarlık Fakültesi Öğrencilerinin de vazgeçilmezi oldu. Türkiye’nin bir çok üniversitesinden mimarlık öğrencilerini ağırlayan Buldan’ı, PAÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencileri ziyaret ederek “Buldan Evleri Eskiz Atölyesi” çalışmasını gerçekleştirdi.

 

Mimarlar Odası Denizli Şubesi , geleceğin mimarları için “Buldan Evleri Eskiz Atölyesi” çalışması gerçekleştirdi. Eskiz Atölyesi çalışması kapsamında, Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Deniz Dokgöz eşliğinde Buldan’ı ziyaret eden Pamukkale Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencileri, Buldan’ın koruma altına alnına eski evleri ve sokaklarını gezdi.

Belediye Başkan Vekili Musa Çetinel’in eşlik ettiği mimarlık öğrencileri, Buldan’ın ahşap ve cumbalı olan eski evlerinin saçak ve gerdanlıklı bacaları ile cumbalı sundurmalarını gözlemleyerek, mimari, mekan ve ürün tasarımına yönelik eskiz yapma tekniklerini geliştirme fırsatı buldu

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MAGAZİN haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı