Eğitim-Bir-Sen Denizli’de Yetkinin Değişmeyen Adresi

Denizli’de yetkinin adresi değişmedi. 2019 yılı yetkili sendika belirlemelerinde 5 bin 119 üye sayısıyla Eğitim-Bir-Sen Denizli Şubesi eğitim çalışanlarının büyük ....
2019-05-22 18:31:55

Eğitim-Bir-Sen Denizli’de Yetkinin Değişmeyen Adresi

Denizli’de yetkinin adresi değişmedi. 2019 yılı yetkili sendika belirlemelerinde 5 bin 119 üye sayısıyla Eğitim-Bir-Sen Denizli Şubesi eğitim çalışanlarının büyük desteği ve teveccühü ile yetkisini perçinleyerek, eğitim çalışanlarının sözcüsü yetkili sendika oldu.

Yetki süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan Şube Başkanı Feyzullah Öselmiş; “Örgütlenerek dayanışma, eğitim çalışanlarının haklarını koruma, geliştirme, yasaklarla mücadele etme, özgürlük alanlarını genişletme mücadelesinde eğitim çalışanlarının bir kez daha teveccühüne mazhar olarak etkili sendikacılık ile yetkimizi perçinledik.” İfadelerini kullandı.

 

Üyemizin geleceği kadar ülkemizin geleceğini de önceliyoruz

Faaliyetlerini sadece özlük haklarıyla sınırlandırmadıklarını, üyesinin geleceği kadar ülkenin geleceğini de önceleyen bir mücadele anlayışını benimsediklerine değinen Öselmiş, “millet iradesinin ayakta kalmasını, kazanımlarımızın hayatta kalmasını, millî kültürümüzün gençlere miras olarak aktarılmasını, eğitimin bir maarif davası olarak algılanmasını çevreleyen bir dönemin sonunda daha da büyüdük, mevcuda yeni değerler kattık ve kazandırdık.” Dedi.

 

Bizim gücümüz haklılığın, doğruluğun ve Türkiye’nin gücüdür

Öselmiş; İddiası ve idealleri olan bir camia olarak, yetkinin bize yüklediği tarihi, kültürel, vicdani sorumluluğumuzun bilincinden hiçbir zaman gafil olmadık, olmayacağız. Sayımızın fazlalığıyla birlikte esas gücümüz davamızın haklılığı, istikametimizin doğruluğudur. Ancak haklı bir dava etrafında bir araya gelip, bir duvarın tuğlaları gibi kenetlenen insanların birlikteliği anlamlı olabilir. Nitekim sendikamızın birlerden bine, binlerden beş binlere, Genelde beş yüz binlere ulaşma başarısının özünde saklı olan gerçek, doğruluk ve Türkiye gerçekliği ile bütünleşmektir. Bizim gücümüz haklılığın, doğruluğun ve Türkiye’nin gücüdür. Bu birbirinden ayırmadığımız bütünlüğün gücüdür bizi çoğaltan. Doğru zamanda, doğru yerde olmaya, hak, özgürlük ve demokrasi mücadelesinde en önde olmaya özen gösterdik. Bugünlere yılmadan, yorulmadan, inançla, azim ve kararlılıkla geldik. Sahada ve masada üye ve çalışanlarımıza karşı sorumluluğumuzun samimi bilinciyle hareket ettik. Özümüzle, sözümüzle, söylemimizle bir olduk. En önemlisi milletimizle, tarihimizle, medeniyet değerlerimizle bir olduk.” dedi.

Öselmiş; “Eğitim-Bir-Sen’in bugünlere gelmesinde, yen ufuklardan yeni umutlara yol almasında emeği olan herkese; yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, İlçe temsilcilerimize ve yönetimlerimize, işyeri temsilcilerimize ve bütün üyelerimize teşekkür ediyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MAGAZİN haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizli Son Nokta Gazetesi
DENİZLİ GÜNDEM
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
A.Ö.L.
PAÜ
Eğitim Haberleri
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 Son Nokta Gazetesi
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Gazi SOFT Haber Yazılımı